غلامحسین مظفری توسعه اقتصاد دریا و تولیدات فناورانه در این حوزه را از محورهای اصلی فعالیت شرکت‌های دانش بنیان کیش عنوان کرد.

به گزارش ایلنا؛ در مراسمی که روز سه شنبه 16 دی با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزادکیش و جمعی از مسئولان محلی، نخستین قایق تفریحی کامپوزیتی (کانتن بوت) در شرکت اسپید مارین کیش از مجموعه‌های دانش بنیان برج نوآوری کیش طراحی و تولید شده است در اسکله مارینا پارک رونمایی شد. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم گفت: یکی از محورهای اصلی فعالیت و راهبردهای تعریف شده در مرکز نوآوری کیش اقتصاد دریا و تفریحات دریایی است که بعد از استقرار شرکت‌های دانش بنیان در این مرکز امروز شاهد تولید یک محصول جدید و فناورانه در این حوزه هستیم.

مظفری با بیان این که طراحی و تولید نخستین کانتن بوت کامپوزیتی با هدف گردشگری، تفریحی و رفاهی، زمینه ساز بسیاری از فعالیت‌های بعدی در حوزه دریایی است اظهار داشت: یکی از موضوعات مورد تاکید مقام معظم رهبری توجه دولت مردان به فعال‌سازی اقتصاد دریا و بهره‌مندی مناسب از ظرفیت‌های بی‌نظیر و ارزشمند این حوزه در کشورمان است.

وی با اشاره به انعطاف‌پذیری این قایق تفریحی برای استفاده در آب‌های آزاد و دریا افزود: می‌توان در 60 دریاچه داخلی و یا دریاچه‌های حاصل از انباشت آب شیرین پشت سدها از این قایق استفاده و فضای بسیار خوبی را برای گردشگران و هموطنان در حوزه تفریحات دریایی فراهم کرد.

همچنین سعید حق‌دار، مدیرعامل شرکت اسپید مارین کیش با بیان این که گروهی از نیروهای جوان و خلاق تمامی مراحل طراحی و ساخت این قایق تفریحی را در جزیره کیش انجام داده اند گفت: وسعت سطح عرشه، ظرفیت بیشترنسبت به قایق‌های هم اندازه و ایمنی بالا مشخصه اصلی این کانتن بوت کامپوزیتی است که برای نخستین بار در کشور طراحی و ساخته می شود. به گفته حق‌دار، در این نمونه جدید به دلیل وسعت سطح عرشه و عرض زیاد آن امکان بارگذاری بیشترفراهم شده و این قایق با ظرفیت پذیرش بالاتر و فضای گسترده تری که برای تردد روی سطح عرشه در اختیار گردشگران قرار می‌دهد ضمن افزایش رضایتمندی گردشگران از خدمات تفریحات دریایی، ایمنی بسیار زیادی هم دارد.