مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از ایجاد ظرفیت‌های جدید برای تولید سالانه10هزار و 800 تن میگو توسط شرکت جنوب تدارک کیش خبر داد.

به گزارش ایلنا: غلامحسین مظفری به همراه حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی در بازدید از سایت تولید و مرکز تکثیر میگو شرکت جنوب تدارک کیش در جریان فعالیت 642 استخر در زمینی به مساحت 2هزار هکتار در بندر چارک و ایجاد زیر ساخت‌های مورد نیاز  به منظور تکمیل زنجیره تولید «لارو تا فرآوری و بسته بندی» محصولات توسط 1500 نفر نیروی انسانی شاغل در تمام زنجیره این مجموعه قرار گرفتند.

مظفری سایت پرورش میگو شرکت جنوب تدارک کیش به عنوان سایت مجهز به ایستگاه پمپاژ مرکزی و بهره گیری از امکانات و زیرساخت‌های علمی و تخصصی در این سایت را مثبت ارزیابی کرد و گفت: فراهم شدن امکانات و زیرساخت‌های علمی و تخصصی پروژه «پرورش میگو» در هر ثانیه، قابلیت انتقال 33هزار لیتر آب را از دریا به کانال آبرسان اصلی دارد.

وی گفت: با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش؛ اجرای این طرح عملیاتی و کاربردی با استفاده از روش‌های نوین، توانمندی و دانش نیروهای جوان و مختصص نشان دهنده ظرفیت‌های بسیار بالای سواحل کشور برای جهش تولید و اشتغالزایی است.