مسئولان صنعت هوایی معتقدند که کاهش عمدی بلیت هواپیما از سوی ایرلاین‌ها واقعیت ندارد و ایرلاین‌ها حاضر نیستند تا از عمد هواپیماها را زمین‌گیر کنند تا به خواسته خود برسند.

به گزارش مهر؛ بررسی‌ها نشان می‌دهد که جنجال بر سر قیمت بلیت هواپیما همچنان ادامه دارد و این امر بر نایاب شدن بلیت هواپیما نیز تأثیر بسزایی داشته است.

درصورتی که سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری بر اینکه کمبود بلیت هواپیما ربطی به افزایش قیمت ندارد تاکید دارد و به مهر اعلام کرد: جلسه شورای عالی برای تعیین قیمت بلیت هواپیما تا هفته آینده برگزار خواهد شد و نتیجه آن را نیز اعلام خواهد کرد.

در برخی از کانال‌های تلگرامی اعلام شده است که بلیت هواپیما در فرودگاه موجود است و چند برابر قیمت فروخته می‌شود.

قیمت ۵ برابری بلیت هواپیماها در فرودگاه

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی درخصوص کمیابی بلیت هواپیما به مهر گفت: اینکه بگویم ایرلاین‌ها از عمد چنین کاری را انجام می‌دهند را نمی‌توان ثابت کرد چرا که مانند نوروز که بازار کالا ملتهب و دادستانی وارد بازار بلیت هواپیما شدو بعد ایرلاین‌ها اعلام کردند که هواپیماها به دلیل نقض فنی زمین گیر شده‌اند و در این روزها نیز قطعاً چنین بهانه‌ای اعلام خواهد شد.

حرمت‌الله رفیعی، در ادامه درخصوص اینکه برخی از کانال‌های تلگرامی مدعی شده‌اند که بلیت هواپیما ۵ برابر قیمت در فرودگاه موجود است گفت: اینکه دلالان در فرودگاه حضور دارند را نمی‌توان منکر شد و اینکه مردم به جای اینکه از ایرلاین‌ها خرید کنند از دست دلالان خرید می‌کنند با توجه به اینکه در فرودگاه راحت می‌توان دلالان را شناسایی کرد و نگذاشت که کار کنند اما به هر حال هستند دلالان ولی مردم اگر از ایرلاین‌ها خرید کنند بلیت را به قیمت می خرند نه با قیمت چند برابری.

بررسی‌ در سایت‌های فروش بلیت هواپیما نشان می‌دهد تا نیمه دوم خرداد ماه بلیت هواپیما برای کلانشهرها موجود نیست.