نماینده رسیدگی به حقوق و دستمزد کارکنان وزارت کشاورزی خاطر نشان کرد: ساداتی‌نژاد بعد از ورود به این وزارتخانه پست‌های کلیدی را به افرادی داد که تخصص لازم در این بخش را ندارند و این آفت بزرگی برای وزارتخانه مهم کشاورزی است.

جمشید جان‌نثار در گفت‌وگو با ایلنا، با بیان این ادعا که در جلسه رسیدگی به حل مشکل حقوق و دستمزد کارکنان وزارت کشاورزی که با حضور وزیر این وزراتخانه برگزار شد از نمایندگان واقعی کارکنان دعوت نشدند، گفت: کارکنان وزارتخانه 14 تیر تجمع صنفی و قانونی خود را برگزار کردند اما حراست وزارتخانه از تجمع کارکنان ممانعت و تعدادی از آنها را بازداشت کرد.

وی با اشاره به درخواست مهلت 2 هفته‌ای مدیر کل اداری وزارت کشاورزی از تجمع کنندگان، افزود: روز آخر مهلت 2 هفته‌ای جلسه‌ای با حضور وزیر برگزار شد و حراست این افراد را وارد جلسه کرد و در نهایت خروجی این جلسه دلسردکننده بود و نتوانست دردهای کارکنان را درمان کند.

به گفته جان نثار؛ حراست وزارتخانه تیم پیگیری را محدود کرده و حتی اجازه مرخصی به آنها را نمی‌دهند.

نماینده رسیدگی به حقوق و دستمزد کارکنان وزارت کشاورزی افزود: وزیر کشاورزی در یکی از مصاحبه‌های خود گفت که کارکنان وزارت کشاورزی جهادی کار می‌کنند و درگیر مسائل پیش پا افتاده‌ای مانند حقوق و دستمزد نیستند اینجا این پرسش مطرح است که آیا کارکنان برای امرار معاش به حداقل‌های زندگی احتیاج ندارند؟

وی مدعی شد: ساداتی‌نژاد از وزارت علوم به وزارت کشاورزی تحمیل شده است و علاوه بر حقوقی که از وزارتخانه دریافت می‌کند ماهیانه حقوق هیات علمی به حساب وی واریز می‌شود. پس شخصی که ماهیانه بیش از 40 میلیون دریافت می‌کند چه کسی این حق را به او داده که به کارمندی که ماهیانه 5 میلیون دریافتی دارد بگوید جهادی زندگی کن.

وی مدعی شد:  تراست‌های متصل به وزارتخانه خط مشی کلی آنجا را تعیین می‌کنند!

وی با اشاره به شکاف دریافتی‌های حقوق کارمندان دولت، تصریح کرد: آقای رئیسی بارها گفتند که قانون مدیریت خدمات کشوری را اصلاح خواهد کرد که این اقدام تا به امروز انجام نشده و نظام جامع حقوق و دستمزد که شعار آن را بارها تکرار کردند در محاق رفته است.