وزیر نفت با اشاره به کنسرسیوم تأمین مالی بانک‌ها گفت: طی مدت ۶ ماهه ۴.۵ میلیارد دلار قرارداد در توسعه میادین گازی و نفتی عقد قرارداد شده که با شرکت‌های داخلی و خارجی بوده است.

به گزارش مهر، جواد اوجی، دیروز در حاشیه مراسم امضای قرارداد خط لوله پارس افزود: این خط لوله که به طول ۴۴۵ کیلومتر است از استان هرمزگان شروع می‌شود و تا منطقه فسا میاید مثل سایر پروژه‌های وزارت نفت از منابع بانک‌های داخلی استفاده کرده است. به جای اینکه بانک‌ها بخواهند بنگاه داری کنند وارد عرصه تأمین مالی پروژه‌های ملی شده اند.

وی با اشاره به اینکه هفته گذشته هشت قرارداد برای جمع اوری گازهای همراه امضا شد، ادامه داد: وزارت نفت معطل توافق وین نمانده و با توان منابع داخلی پروژه‌های مهم نفت و گاز را انجام خواهیم داد.اوجی تاکید کرد: طی مدت ۶ ماهه ۴.۵ میلیارد دلار قرارداد در توسعه میادین گازی و نفتی عقد قرارداد شده که با شرکت‌های داخلی و خارجی بوده است.

وی در خصوص استفاده از ظرفیت بانک‌ها برای توسعه میادین مشترک، گفت: در آینده با کنسرسیوم بانک‌ها قرارداد توسعه یکی از میادین بزرگ همراه با پایین دست منعقد خواهد شد.

وزیر نفت ادامه داد: در رابطه با تراز بنزین کشور گفت: با تدابیر وزارت نفت و حمایت نمایندگان مجلس در سال آینده واردکننده بنزین نخواهیم شد.