رئیس سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: زیان انباشته باشگاه پرسپولیس بالای ۲۰۰ میلیارد تومان است و با احتساب سایر بدهی‌ها از جمله مالیات به ۵۰۰ میلیارد تومان می‌رسد. اما ارزش کل باشگاه پرسپولیس ۱۸۰۰ میلیارد تومان ارزیابی شده که ۱۰۰۰ میلیارد تومان آن ارزش برند این باشگاه است.حسین قربانزاده در گفت‌وگو با ایلنا در پاسخ به این سوال که آیا همچنان با حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا تا یک ماه آینده بورسی می‌شوند، اظهار داشت: موعد مقرر پذیرش دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بهمن ماه است و این موضوع هیچ ارتباطی با حذف این دو باشگاه ندارد البته هر دوی این باشگاه‌ها 10 روز استیناف دارند اما به هر حال تنها یکی از دلایل ما برای خصوصی‌سازی دو این باشگاه بحث حضور آنها در مسابقات بین المللی است.وی ادامه داد:‌این دو باشگاه باید هر چه سریع تر صورت‌های مالی خود را نهایی و ارایه دهند و عملیات تجدید ارزیابی صورت بگیرد و پس از آن هیات پذریش بورس آن را بپذیرند و در بهمن ماه درج نماد شوند. این مسیر اداری و پذیرش دو شرکت در حال انجام است و به هر حال در بهمن ماه باید این دو شرکت بورسی شوند اگر امسال این عملیات برای دو باشگاه انجام نشود به طور قطع مشکلات آنها در سال آینده ادامه پیدا می‌کند.معاون وزیر اقتصاد افزود: در حال حاضر باشگاه استقلال صورت مالی خود را تحویل داده و هنوز باشگاه پرسپولیس صورت مالی را تحویل نداده است.

اعلام دلایل تاخیر در واگذاری‌ها

قربانزاده درباره دلایل تاخیر واگذاری این دو باشگاه در چند سال گذشته اظهار داشت: مشکلات بندهای حسابرسی سال گذشته زیاد بوده است و در تهیه صورت‌های مالی باید این بندها را تعیین تکلیف کنند. برای مثال بدهی به بازیکن یا مربی خارجی یا اساسا بدهی مالیاتی تسویه نشده دارند و تا زمانی که این بدهی‌ها تعیین تکلیف نشود، صورت‌های مالی شفاف نخواهد بود. باید این بدهی‌ها پاکسازی شود تا کمترین بندها را داشته باشند که خود این موضوع زمان‌بر است و از سوی دیگر حسابرس هم باید این صورت‌های مالی را تایید کند. پس از آن صورت‌های مالی تایید شده به صورت سود و زیان، ترازنامه و ... تهیه و برای سازمان ارسال شود. مسیری از این مراحل زمان بر طی شده است و باید مابقی مراحل هم انجام شود.

وی همچنین با اشاره به میزان بدهی دو باشگاه گفت: زیان انباشته باشگاه پرسپولیس بالای 200 میلیارد تومان است و با احتساب سایر بدهی‌ها از جمله مالیات به 500 میلیارد تومان می‌رسد. اما ارزش کل باشگاه پرسپولیس 1800 میلیارد تومان ارزیابی شده که 1000 میلیارد تومان آن ارزش برند این باشگاه است.

صدا و سیما باید حق پخش بازی‌ها را بدهد

وی گفت: در تمام دنیا بالای 60 تا 70 درصد محل درآمد باشگاه‌های فوتبال حق پخش تلویزیونی است تا زمانی که این موضوع تعیین تکلیف نشود یک باشگاه فوتبالی نمی‌تواند استمرار سودآوری داشته باشد. ممکن است این باشگاه‌ها برای مدتی حمایت شوند اما در نهایت باید سودآوری تضمین شده داشته باشند. غیر از این روند و سازو کار مانند این است که از یک شرکت و کارخانه فولادی انتظار داشته باشیم از محل فروش پوشاک (تاسیس یک کارخانه جانبی) درآمدزایی کند.