متوسط قیمت مسکن در تهران طی شهریور امسال به متری ۳۱ میلیون و ۷۰۳ هزار تومان رسید.

به گزارش توسعه ایرانی، بانک مرکزی گزارش تحولات بازار مسکن تهران در شهریور امسال را اعلام کرد که بر اساس آن ۷ هزار و ۷۸۹ فقره معامله واحد مسکونی به ثبت رسیده که نسبت به ماه قبل از آن یعنی مرداد ۱۴۰۰، رشد ۴۱.۶ درصدی داشت و نسبت به ماه مشابه سال قبل یعنی شهریور ۱۳۹۹، کاهش ۰.۸ درصدی را نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی طی شهریور امسال ۳۱ میلیون و ۷۰۳ هزار تومان اعلام شده که نسبت به مرداد امسال رشد ۲.۴ درصدی و نسبت به شهریور سال گذشته افزایش ۳۰.۵ درصدی داشته است. همچنین تحولات بازار مسکن در شهریور امسال نشان دهنده رشد ۴۲.۸ درصدی اجاره بها در تهران نسبت به شهریور سال گذشته و ۴۵.۷ درصدی افزایش اجاره‌بها در کل کشور است.

در شهریور امسال گران‌ترین منطقه پایتخت به منطقه یک با متوسط متری ۶۸ میلیون و ۹۰۸ هزار تومان اختصاص و در رتبه دوم منطقه سه با متوسط قیمت هر متر مربع ۶۴ میلیون و ۹۷۱ هزار تومان قرار داشت.ارزان‌ترین مناطق تهران هم منطقه ۱۸ با متوسط متری ۱۵ میلیون و ۳۱ هزار تومان و منطقه ۲۰ با متوسط متری ۱۵ میلیون و ۷۸۳ هزار تومان بودند. بیشترین تعداد معاملات به منطقه ۵ با هزار و ۱۰۹ فقره تعلق داشت و در رتبه بعدی منطقه ۱۰ با ۷۸۱ فقره ایستاد. کمترین تعداد معاملات هم در منطقه ۱۹ و پس از آن منطقه ۲۰ با به ترتیب ۵۲ و ۹۷ فقره معامله اتفاق افتاد.