ارزش بازار بیت کوین ممکن است ۵ تا ۶ ماه آینده دو برابر شود.شاید این خبر در روزهای اخیر عجیب باشد، روزهایی که بیت کوین در حال ریزشی سنگین است اما برخی همچنان بر این خط خبری مانور می‌دهند تا روشن شود ریسک این بازار بسیار بالاست.

به گزارش خبرآنلاین، بررسی رویدادهای چند هفته گذشته بازار رمزارز نشان می دهد که همچنان بسیاری از سرمایه‌گذاران برای ورود به بازار رمزارز و خرید بیت کوین محتاط هستند. زیرا آنها دیده اند که چطور یک توییت از یک میلیاردر در توییتر باعث می‌شود که نزدیک به ۱۵ درصد قیمت یک ارز دیجیتال بریزد و به دنبال آن البته خوشحالی سرمایه‌گذارانی را دیده اند که در کمترین زمان ممکن ارزش سرمایه هایشان چندین برابر شده است.

12 میلیون ایرانی در بازار رمزارز

 در ایران نیز بازار رمزارز با استقبال عجیب سرمایه‌گذارانی روبرو شده است که از بازارهای سنتی ناامید هستند و دیگر سودی را در سرمایه‌گذاری در بازارهای ارز و طلا و سکه و مسکن و خودرو برای خود متصور نیستند. ریزش بورس نیز سهامداران را با بحران روبرو کرده است اما در این بازار عجیب و پرریسک، تعداد زیادی از ایرانیان ورود کرده‌اند .محمدرضا پور ابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به فعالیت سایت‌هایی در کشورمان بدون نظارت بانک مرکزی در حوزه رمزارزهایی با منشاء خارجی، گفته است: برآورد ما این است این سایت‌ها روزانه بین سه تا پنج هزار میلیارد تومان تبادل دارند و این موضوع نشان می‌دهد که ضابطه‌مند کردن آن‌ها ضروری است و بانک مرکزی باید در این باره ورود کند.

بیت کوین در همه جهان ریسک دارد

ممکن است شما هیچ چیزی درباره بیت کوین ندانید ولی علاقه داشته باشید که رشد این ارزهای جدید را دنبال کنید یا شاید اطلاعات زیادی درباره بیت کوین می دانید ولی نمی خواهید با آن در تماس باشید و تنها روند قیمتی آن را دنبال می کنید؛ یا شاید هم بیت کوین دارید و به دنبال سرمایه گذاری بر روی دیگر ارزهای دیجیتال هستید و البته در پی یافتن ارزهای دیگری که مثل بیت کوین رشد کنند. صرف نظر از اینکه در کدام گروه یاد شده قرار دارید،باید توجه داشته باشید که سرمایه گذاری در بسترارزهای دیجیتال ریسک گریز نیست.

حتی اگر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تصمیم بگیرد که قوانینی که موجب بهبود معاملات آتی بیت کوین می‌شود،را برقرار کند باز هم به گفته تحلیلگران بازارهای مالی ارزهای دیجیتال ریسک‌های زیادی دارند.

برای کمپانی های بزرگ که سالانه انواع و اقسام سرمایه گذاری‌ها را بررسی می‎کنند و یا سرمایه‌گذاری می‌کنند،رمزارزها یک بازار جذاب به نظر می‎رسد. در همین اخیرا،چندین شرکتی که کریپتو دارند، یا مقدار زیادی بیت‌کوین خریدهاند،عمومی شده اند و همین موضوع باعث شده که سهام آنها تحت تاثیر قرار بگیرد.

هرچند که هنوز در کارگزاری‌های سنتی، رمزارزها معامله نمی‌شوند، اما با تقاضا و استقبال از این بازار  انتظار این است که اکوسیستم مالی رمزارزها گسترش پیدا کند زیرا کوین‌ها و فناوری پشت سرآنها به زودی به جریان اصلی تجارت جهانی تبدیل می‌شوند.   

 ای‌تی‌اف‌ها می‌آیند

رونق بازار بیت کوین سبب شده تا ناشران ETF (صندوق های سرمایه گذاری) مشتاق شوند که به بازار ارزهای دیجیتال ورود کنند.هرچند کمیسیون بورس و اوراق بهادرا آمریکا هنوز ساختار مربوط به ورود صندوق‌های سرمایهگذاری به بازار رمزارزها را تایید نکرده اما چند ناشر تقاضای خود را ارایه کرده‌اند.

جالب اینکه ناشران این صندوق‎ها در تقاضای خود به کمیسیون بورس و ارواق بهادار آمریکا گفته‌اند که  بیت کوین ای‌تی‌اف راحت‌تر خرید و فروش می شود و پیچیدگی‌های اوراق بهادار را ندارد. مجموعا این رفتارها نشان می‌دهد که بازارهای مالی دنیا دیگر نمی‌توانند پدیده رمز ارزها را جدی نگیرند.