وزیر نفت در مورد احتمال نامزد شدنش برای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: بازنشستگی سیاسی معنا ندارد، اما با اتمام این دوره خود، هرگز وارد کار دولتی نخواهم شد.

به گزارش توسعه ایرانی، بیژن زنگنه، مردی که 32 سال سابقه وزارت و معاون وزیری را در کارنامه خود دارد و در سال 1359 پست معاون وزاتر فرهنگ و ارشاد اسلامی را عهده ار شده است، در سن 68 سالگی وعده داده است دیگر وارد کار دولتی نخواهد شد . وی سابقه وزارت در وزارتخانه‌های جهاد سازندگی، نیرو و نفت را داراست. وی در حاشیه مراسم اهدای ۱۴۱ دستگاه کمک تنفسی ویژه بیماران کرونایی، در جمع خبرنگاران گفت: خوشحالم که امروز وزارت نفت به رغم مشکلات مالی توانست در اجرای مسوولیت های اجتماعی خود ۱۴۱ دستگاه ونتیلاتور را یه مناطق نفتخیز اهدا کند. ما همیشه خودمان را در کنار مردم احساس می‌کنیم.

وی افزود: اکنون نیز تمام تلاش خود را برای تولید نفت گاز و مواد پتروشیمی و همچنین حفاظت از جان کارکنان و مردم انجام داده‌ایم.

وزیر نفت با بیان اینکه تلاش کرده ایم سوخت مردم به موقع تامن شده و مواد اولیه تامین شود، گفت: در جبهه‌های مختلفی در نبرد هستیم و فشار مضاعفی بر ما وارد می کنند. مردم بدانند دشمنان هیچ رحم و علاقه ای به ملت ایران ندارند؛ این جنایت علیه بشریت در شرایط کرونا است.

وی با بیان اینکه همکاران ما در دوران کرونا افزون بر اینکه با فداکاری، سوخت مورد نیاز مردم را تامین کردند، مواد اولیه مورد نیاز کالاهای بهداشتی را نیز تامین کرده اند، تصریح کرد: ما در جبهه‌های مختلفی در نبرد هستیم، شدیدترین فشارهای تاریخی را بر ما وارد می‌کنند.

زنگنه با بیان اینکه ما افزون بر مشکلات شدید اقتصادی با بیماری کرونا نیز روبه‌رو هستیم، تصریح کرد: امیدواریم با همکاری مردم در رعایت پروتکل‌ها که در صنعت نفت سختگیرانه اجرا شده و خوشبختانه اثربخش هم بوده از این بلای عالم‌گیر عبور کنیم.

کرونا یک روز هم تولید نفت را متوقف نکرد

وزیر نفت در بخش دیگری از سخنانش گفت: علی‌رغم وجود کرونا حتی یک روز نیز تولید نفت و گاز و پتروشیمی در کشور متوقف نشد و شاهد فعالیت‌های مستمر همکاران‌مان در این دو بخش بودیم.

وی با بیان این‌که وزارت نفت از اولین دستگاه‌هایی بود که به دلیل حساسیت فعالیت‌ها و عدم امکان تعطیلی کار نفت پیش‌قدم شد، تصریح کرد: اگر نفت و گاز تولید نشود، برق و آب نیز تولید نخواهد شد به همین دلیل و با توجه به اهمیت این مساله کارهای وزارت نفت همراه با رعایت پروتکل‌های جدی در دستور کار قرار گرفت و برخی سازوکارها را برای این مساله در نظر گرفتیم.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه برای جزایر، سکوها و واحدهای عملیاتی نمی توانستیم کار را تعطیل کنیم،اظهار کرد: مسایلی که در صنعت داشتیم قابل اغماض است، همکاران وزارت نفت در این مدت از هیچ کوششی برای کاهش درد و رنج دریغ نکردند.

وی اظهار کرد: سلامت کارکنان برای ما همانند سلامت جان خودمان بود و یک اصل بود ما از قبل واحدهای اچ اس ای را در مراکز عملیاتی نفتی برپا کرده بودیم و به این ترتیب توانستیم دستورالعمل‌های وزارت بهداشت را به زبان صنعت نفت پیاده کنیم.

زنگنه ادامه داد: وقتی که استان‌های نفت خیز در وضعت قرمز قرار گرفتند اما اعلام کردیم که کارکنان سر کار نروند البته برای سکوها و جزایر نمی‌توانستیم این پروسه را دنبال کنیم.