هر چند بازگشایی بازار خودرو پس از تعطیلات چند روزه با افزایش قیمت برخی خودروها همراه بود اما در عمل معامله‌گران می‌گویند هنوز خبری از مشتری در بازار نیست .

به گزارش خبرآنلاین، با پایان یافتن تعطیلات و بازگشایی بازارهای مالی روند صعودی بازارخودرو نیز از سر گرفته شد و همسو با بازارهای موازی طلا، سکه و ارز بازار خودرو نیز استارت افزایش قیمت را زد. برخی فعالان بازارخود ‌ معتقدند بازار کششی برای خرید ندارد و دلالان با هدف پیشگیری از کاهش بیمه‌ها هر از گاهی دست به افزایش صوری بیمه‌ها می‌ زنند و فایل‌های اعلامی را با افزایش قیمت می‌بندند. گفته می‌شوند مهمترین دلیل افزایش قیمت ها در فایل‌های اعلامی مستند به رشد قیمت ارز در بازار آزاد است و در فضای مجازی حرکتی یکپارچه برای بالا بردن قیمت خودرو متناسب با قیمت ارز آغاز شده است. کارشناسان معتقدند چنانچه قیمت ارز کاهش یابد تب جدید افزایش قیمت در بازار خودرو نیز روند فروکش می‌کند اما در آغازین روزهای پس از تعطیلات دلالان پرزور وارد میدان شده‌اند. افزایش قیمت ها در بازار خودرو در حالی اتفاق می افتد که خریداران واقعی به دلیل بالا بودن قیمت ها از خرید خودرو عاجزاند و فروشندگان نیز با استناد به اینکه قیمت در آینده بالاتر است و مشتری به میدان می‌آید از کاهش قیمت ابا دارند. گزارش‌های میدانی از آخرین قبمت‌ها در بازار خودرو نشان می‌دهد  قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ساده و ۲۰۶ تیپ ۵ ساده با بازگشایی بازارها ۱ میلیون تومان افزایش یافته است و به قیمت های ۱۵۸ و ۱۹۸ میلیون تومان فایل شده است.

در عین افزایش قیمت برخی مدل‌های پژو،خودرویپژو ۲۰۰۸ این گروه طی چند هفته اخیر ثبات قیمت را تجربه کرده است به گونه ای که خودرو های پژو ۲۰۰۸ مدل ۹۹ و ۹۸ این گروه به ترتیب بر روی قیمت های ۷۳۰ و ۷۶۵ میلیون تومان ثابت مانده اند.