تالارهای پذیرایی همچنان در تعطیلی به سر می‌برند که به گفته رییس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس، این تعطیلی خسارت حدود دو میلیارد تومانی به تالارها تحمیل کرده و ۵۰ درصد آنها را به مرز تعطیلی و ورشکستگی کشانده است.

تالارهای پذیرایی جزو اولین صنوفی بودند که پس از اعلام فراگیر شدن کرونا، مهر تعطیلی بر درب‌های آنها زده شد و جزو آخرین صنوفی هم محسوب می‌شوند که پس از چهارماه، هنوز صندلی آنها خاک می‌خورد.

در روزهای اخیر فعالیت بسیاری از واحدها شامل رستوران‎ها و قهوه‌خانه‌های سنتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز اعلام شده است، اما تالارهای پذیرایی همچنان در تعطیلی به سر می‌برند که به گفته رییس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس، این تعطیلی خسارت حدود دو میلیارد تومانی به تالارها تحمیل کرده و ۵۰ درصد آنها را به مرز تعطیلی و ورشکستگی کشانده است.

خسرو ابراهیمی نیا به ایرنا گفت: از زمان مطرح شدن موضوع کرونا یعنی بهمن ماه، مردم بسیاری از مراسم‌های خود را کنسل می‌کردند و اکنون حدود ۶ ماه است که این صنف در تعطیلی به سر می‌برد. وی با اشاره به هزینه‌های این صنف از جمله پس دادن مبلغ قرارداد در صورت لغو مراسم‌ها اظهار کرد: خسارت این واحدهای صنفی در تاریخ کسب‌وکارشان بی‌سابقه است. تالارها با توجه به رکود در سال ۹۸، انتظار داشتند بخشی از خسارت آنها در ماه‌های رجب و شعبان جبران شود که عملا این اتفاق نیفتاد و خسارت‌ها بیشتر شد.

خسارت ماهانه ۲۰۰ میلیون تومانی!

نایب رییس اتاق اصناف تهران خسارت ماهانه تالارهای پذیرایی را بین ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان ارزیابی کرد و گفت: واحدهای صنفی در طول این ۶ ماه رقمی حدود ۵۰۰ میلیون تا ۲ میلیارد تومان ضرر کرده‌اند که شامل اجاره، وسایل، تعهدات پرداخت شده به مردم و ... می‌شود.

ابراهیمی‌نیا با اشاره به برگزاری مراسم‌ها در منازل تصریح کرد: اکنون مردم مراسم‌هایشان را در منازل یا مکان‌های غیر رسمی و بیرون از شهر تهران انجام می‌دهند که بسیار خطرناک بوده و خطر ابتلا را افزایش می‌دهد؛ چرا که در صورت برگزاری این مراسم‌ها در تالارها می‌توان از رعایت پروتکل‌هایی مانند فاصله اجتماعی، سلامت مواد غذایی، پرسنل و ... اطمینان خاطر داشت. وی با تاکید بر اینکه اتحادیه تابع تصمیمات ستاد کرونا خواهد بود، گفت: پیشنهاد ما به ستاد کرونا این است که پروتکل‌هایی را برای بازگشایی تالارها ابلاغ کنند، مثل اینکه دستور داده شود تالارها با نصف ظرفیت اقدام به پذیرش مهمان کنند تا فاصله گذاری اجتماعی نیز رعایت شود.