شرکت ناکسوس، موسسه انتشاراتی موسیقی در آلمان، با تبلیغات گسترده‌ای در سطح بین‌المللی انتشار اولین آلبوم از مجموعه «مادرم ایران» اثر علی رهبری را در بازار جهانی آغاز کرد. 

اولین آلبوم از مجموعه «مادرم ایران» با قطعه «نوحه‌خوان»، داستان روز عاشورا، شروع می‌شود که علی رهبری آن را به حسین علیزاده تقدیم کرده است. این اثر کاملاً ایرانی که رهبری آن را در 23 سالگی تدوین کرده، ابتدا برای ویولن و ارکستر نوشته شده بود که اخیراً با تغییراتی در پراگ توسط ارکستر سمفونیک متروپولیتن جمهوری چک و همراه با سولیستی پائولا رهبری، همسر علی رهبری، که تابعیت ایرانی دارد، ضبط شده است. 

در طول همکاری چندین ساله رهبری با موسسه ناکسوس، این نخستین آلبومی است که علی رهبری اثری از خود را برای این موسسه رهبری می‌کند. در اولین عکس‌العمل، «داوید دنتون»، از منتقدین مشهور موسیقی کلاسیک در لندن، در مقاله‌ای علی رهبری را ستایش کرده و می‌نویسد: «این هنرمند دارای سبک منحصر به فرد و بسیار شخصی است و با اینکه عمدتاً «سیستم آتونال» را رد می‌کند، ولی موسیقی‌اش مدرن و تجربی جلوه می‌کند و چه قدر حیف است که این هنرمند اکثر وقتش را صرف رهبری ارکستر کرده و شهرت جهانی‌اش را هم بیشتر به عنوان رهبر ارکستر پیدا کرده و فرصت کافی برای نوشتن آثاری بیشتر

 نداشته است.»