فیلم «قصیده گاو سفید» ساخته بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم در جدیدترین حضور بین‌المللی خود در بخش مسابقه سی و چهارمین جشنواره فیلم درنو هیمات فیلم کشور اتریش، موفق به کسب جایزه بهترین فیلم شد.

به گزارش ایلنا، غلامرضا موسوی تهیه‌کننده و مریم مقدم یکی از دو کارگردان و بازیگر نقش نخست فیلم «قصیده گاو سفید» به نمایندگی از گروه در مراسم اختتامیه جشنواره سی و چهارمین جشنواره فیلم درنو هیمات فیلم کشور اتریش حضور داشتند و جایزه بهترین فیلم را دریافت کردند.

در بخشی از بیانیه هیأت داوران درباره فیلم چنین آمده:

«این فیلم یادآور تراژدی‌های عظیم و درخشان یونان است که در این زمانه زنده است و تاثیر می‌گذارد...  فیلمی با تصاویر منحصربه‌فرد و ارتباط هارمونیک فرم و محتوا که باعث تامل می‌شود و با پایان‌بندی تاثیرگذارش شما را با انبوه خوانش‌های شخصی تنها می‌گذارد...»

جشنواره درنو هیمات فیلم اتریش که از مهم‌ترین جشنواره‌های فیلم در این کشور است هر ساله در شهر تاریخی و قرون وسطایی فریشتاد برگزار می‌شود و میزبان بسیاری از علاقه‌مندان سینما در این شهر تاریخی است.

فیلم «قصیده گاو سفید» در نخستین نمایش جهانی خود در بخش مسابقه اصلی هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین حضور داشت و موفق به کسب جایزه تماشاگران از این جشنواره شد. این فیلم تاکنون در جشنواره‌های معتبر دیگری چون ترایبکا، کارلوویواری، ادینبورو، ملبورن و...  به نمایش درآمده است.