خطیب نماز جمعه حرم رضوی گفت: ما انقلاب کردیم که سنگلاخ جلوی پای امام زمان را جمع کنیم و مردم ما جوان داده‌اند.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سیداحمد علم‌الهدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مشهد افزود: مردم ما چه خواسته یا ناخواسته در ریلی قرار گرفته‌اند که در حال رفتن است؛ توقف و ترمز جلوی این پیشرفت را می‌گیرد پس در هیچ بعدی از ابعاد کشور از مواضع انقلابی نباید کوتاه بیاییم. خطیب نماز جمعه مشهد مقدس گفت: انقلابی بودن یک مساله است؛ اینکه آدم در مسائل سیاسی از انقلابی بودن کوتاه بیاید و بخواهد با توجه به موقعیت زمانی و خوشایند برخی عناصر، از مواضع انقلابی تنزل کند رهبری فرمودند این مساله به ضرر ملت، کشور و به ضرر آینده ایران خواهد بود. 

وی ادامه داد: مردم ما چه خواسته یا ناخواسته در ریلی قرار گرفته‌اند که در حال رفتن است؛ توقف و ترمز جلوی این پیشرفت را می‌‌گیرد پس در هیچ بعدی از ابعاد کشور از مواضع انقلابی نباید کوتاه بیاییم. رهبری فرمودند تویی که امام جمعه هستی اگر از مواضع انقلابی کوتاه بیایی مردم ضرر می‌کنند تا چه برسد به سایر مسئولان. لذا اگر برادر و خواهری می‌خواهد مسئولیت قبول کند اول حساب کند آیا این مسئولیت را می‌تواند با حفظ حوزه انقلابی‌گری بپذیرد. از مواضع انقلابی نمی‌توان کوتاه آمد.

علم الهدی گفت: رهبر انقلاب در سال نود و پنج روی موضع انقلابی داشتن خیلی راهکارهای زیبایی ارائه دادند. در آنجا رهبری مشخصه‌هایی برای انقلابی‌گری بیان کردند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: استکبارستیزی تنها با مرگ بر آمریکا گفتن تمام نمی‌ شود و این تنها شعار ما است. استکبارستیزی یعنی غرب‌زده نباشیم و زندگی را براساس سبک زندگی غربی درنیاوریم. استکبار ستیزی به این است که چشمانمان به دروازه غرب دوخته نشود.

وی ادامه داد: رئیس‌جمهور فرانسه مشاور ارشد خود را به ایران فرستاد و پیشنهادش این بود که ما مشکلات تحریم را حل می‌کنیم و شما کاری کنید که یمنی که بیمارستانش زیر بمب است، دیگر پهپاد و موشک به سمت سعودی نفرستند و حزب الله از سوریه بیرون بیاید. به شرط اینکه شما در مقابل اسرائیل مقاومت نکنید و در عراق حشد الشعبی آمریکایی‌ها را اذیت نکنند.

علم‌الهدی گفت: این مساله یعنی امروز آنها باور کرده‌اند که حاکم منطقه ایران است. استکبار ستیزی اصل انقلاب ما است و از این موضوع دست برنمی‌داریم.