فعال سیاسی اصولگرا گفت: : قالیباف حتی اگر رئیس نشود می تواند فراکسیون ۶۰ تا ۷۰ نفره ای را در مجلس تشکیل دهد و با آن بر معادلات و تصمیم گیری ها تأثیر بگذارد و برای خود تولید قدرت کند اما اگر از نمایندگی انصراف دهد عملا تمام خواهد شد.

محمد مهاجری در گفتگو با نامه نیوز، درباره انتخاب رئیس مجلس دوازدهم گفت: هر کس در مجلس آینده رئیس شود از قدرت بسیار پایینی نسبت به روسای مجلس گذشته برخوردار خواهد بود. در واقع رئیس مجلس دوازدهم بیشتر در نقش یک سخنگو ایفای نقش خواهد کرد و اگر در تراز سران سه قوه قرار بگیرد قطعا به لحاظ جایگاهی پایین تر از آنها است. وی با اشاره به دلایل کاهش اعتبار و قدرت رئیس مجلس آینده افزود: مشارکت مردم در انتخابات کم بود و همچنین پایین بودن سطح عمومی نمایندگان فعلی باعث می شود منتخب مجلس دوازدهم برای ریاست نیز از سطح بالایی برخوردار نباشد. به عبارت بهتر، اگر آقای قالیباف به ریاست مجلس انتخاب شود، حتی قالیباف ضعیف مجلس یازدهم نیز نخواهد بود.

این فعال مطبوعاتی درباره رقبای اصلی محمدباقر قالیباف برای کسب کرسی ریاست مجلس آینده یادآور شد: حمله به آقای قالیباف زیاد است. سه نفر یعنی آقایان ذوالنور، آقاتهرانی و نیکزاد صندلی ریاست آقای قالیباف را تهدید می کنند اما چون مجلس دوازدهم از نظر سیاسی چند فراکسیونی خواهد بود که هیچ کدام اکثریت مجلس را در اختیار ندارند؛ ضمن آنکه این فراکسیون ها تماما با هم اختلافات شدیدی خواهند داشت، همین مسئله باعث می شود رئیس مجلس قادر به جمع کردن و مدیریت فضا نباشد. وی درباره فرق ریاست مجلس با قالیباف و غیرقالیباف ادامه داد: اگر قالیباف رئیس مجلس شود حتما از جناح پایداری و امنا مورد حمله و نقدهای تند قرار خواهد گرفت. در واقع مجلس دوازدهم مجلسی خواهد بود که دائما در آن کشمکش است. حتی اگر این کشمکش ها از بیرون مجلس نیز بخواهد کنترل شود، فضا به سمت آرامش نمی رود حتما در مقاطعی این اختلافات خود را نشان خواهد داد. مهاجری درباره احتمال انصراف از نمایندگی محمدباقر قالیباف در صورت عدم ریاستش بر مجلس دوازدهم گفت: حتما قالیباف، هاشمی رفسنجانی نیست که اگر رئیس نشود، موقعیت‌های دیگری داشته باشد. اگر آقای قالیباف رئیس نشود از نمایندگی مجلس استعفا نمی‌دهد چون اگر استعفا دهد همان نقشی را نیز که می تواند در مجلس ایفا کند، از دست می دهد.