نماینده ادوار مجلس درخصوص علت خشم مردم نسبت به روحانیت، گفت: «علت خشم مردم نسبت به روحانیت، نوع اداره کشور به وسیله روحانیت و تکیه بر فروعی است که در تعارض با اصول است. آنچه برای کشور ضرورت دارد و انقلاب اسلامی بر اساس آن شکل گرفت، آزادی استقلال و جمهوری بود که اساس آن باید بنیاد توزیع قدرت و ثروت به صورت عادلانه انجام شود.»

حسین انصاری‌راد در گفت‌وگو با دیده‌بان ایران، افزود: «گروهی خاص انحصار قدرت را به دست گرفتند. برخی تندروی‌ها به نام دین و روحانیت انجام می شود در حالی که مانند اتفاقی که در درمانگاه قم افتاد، ارتباطی به دین ندارد. در دین اسلام این گونه امربه معروف تایید نشده است.»

این روحانی اصلاح‌طلب و نماینده مجلس ششم خاطرنشان کرد: «گروهی خاص از میان قشر روحانی در اداره کشور تلاش می‌کنند تا نوع نگاه خود را به نام «دین» و «دولت» ترویج کنند.  برخی می‌گویند روحانیت در سیاست‌ خارجی و داخلی دخالت کند. آنها مدعی هستند که اصول، عدالت اجتماعی و اقتصادی، توزیع قدرت و حاکمیت ملی را فراموش کرده و بر یک سری مسائل فرعی مانند حجاب تکیه کنیم. مسئله اقتصاد، سیاست داخلی و خارجی، مسئله آخوند و روحانی نیست بلکه یک علم است که باید در اختیار کارشناسان خاص خود قرار گیرد تا آن‌ها اداره این مسائل را عهده‌دار شوند. »

نداشتن حجاب نمی‌تواند با کیان اسلام  در تعارض باشد

 انصاری‌راد درخصوص برخوردهای صورت گرفته درحوزه حجاب، به دیده بان ایران: «حجاب در اسلام است و بنده هم به حجاب در یک کلیت آن اعتقاد دارم اما اینکه حجاب بتواند در تعارض با حفظ حرمت پیامبر و کیان اسلام و سایر اصول اساسی در اداره امور کشور قرار گیرد، بنده قبول ندارم. در هر صورت نداشتن حجاب نمی‌تواند با حرمت پیامبر و کیان اسلام در تعارض باشد. متاسفانه تکیه برخی افراد در حکومت بر حجاب با این شکلی که اکنون انجام می‌شود، هم از نظر شرعی، به دلیل تعارض با حرمت اسلام و پیامبر اشکال دارد و هم از نظر اجتماعی کاری است که نتیجه‌اش خشم مردم و برخوردهایی است که از اول انقلاب وجود داشته و اخیرا به شکل بسیار شدید منعکس شده است.»