اظهارات علیرضابیگی درخصوص خودروهای شاسی بلند، دروغ بود

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان درخصوص حکم صادر شده برای علیرضابیگی گفت: ما اظهارات آقای علیرضابیگی را در راستای وظایف نمایندگی ندانستیم. ایشان گفته‌اند که به نمایندگان در قبال انصراف از استیضاح وزیر صمت ماشین شاسی‌بلند داده‌اند، این دروغ بود.

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ هفته گذشته احمد علیرضابیگی، نماینده افشاکننده واگذاری خودروهای شاسی بلند به نمایندگان مجلس، خبر از حکم بدوی حبس یک ساله خود داد. او در گفت و گوی خود عنوان کرده بود که «دادگاه وارد بررسی پرونده نشده و در رای صادر شده به نظریه هیات نظارت بر رفتار نمایندگان استناد کرده است. یعنی از نظر دادگاه چون هیات نظارت موضوع را کذب تشخیص داده، بنابراین رای دادگاه علیه من صادر شده است.» اما این در حالی است که اساسا تشخیص کذب بودن یا نبودن اظهارات علیرضابیگی برعهده مرجع قضایی است و همچنین ممکن است برخی از اعضای هیئت نظارت در این پرونده ذی نفع باشند. بدین منظور دیده‌بان ایران با موسی غضنفرآبادی، سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان گفت و گوی کوتاهی را تهیه کرده است که در ادامه آن را می‌خوانید.

آقای غضنفرآبادی! چگونه دادگاه بر نظر هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان، استناد کرده است؟

ما اظهارات آقای علیرضابیگی را در راستای وظایف نمایندگی ندانستیم.

یعنی شما ادعاهای ایشان را تکذیب می‌کنید؟

بله

یعنی هیچ خودرویی به نمایندگان واگذار نشده است؟

من کاری به آن ندارم. ایشان گفته‌اند که به نمایندگان در قبال انصراف از استیضاح وزیر صمت ماشین داده‌اند، این دروغ بود.

مگر نمایندگان مصونیت قضایی ندارند؟

نماینده از جرم در امان نیست، ایشان مرتکب جرم شده.

خودشان معتقدند در راستای وظایف نمایندگی چنین اظهاراتی را مطرح کرده‌اند...

این نظر ایشان است خودشان پاسخ دهند.

مسئله دیگری که مطرح است این است که شاید برخی از اعضای هیأت نظارت در این پرونده ذی‌نفع باشند بنابراین استناد دادگاه درست نیست.

از این دروغ‌ها زیاد گفته می‌شود. آنچه دادگاه تشخیص داده، کذب بودن سخنان ایشان است.