ورود برخی دانشجویان شریف به دانشگاه، ممنوع شد

دیروز دانشگاه‌ صنعتی شریف صحنه ناآرامی و برپایی تجمع دانشجویی بود.  روز یکشنبه دانشگاه صنعتی شریف در حالی که کلاس‌های درس با حضور دوباره دانشجویان از سرگرفته شد، این دانشگاه در کانال خود در فضای مجازی اعلام کرد: تعداد معدودی از دانشجویانی که در ارزیابی اولیه انجام شده در ایجاد فضای ناآرام در دانشگاه، نقش داشته‌اند جهت مصلحت دانشگاه و خودشان به صورت موقت از حضور در دانشگاه منع شده‌اند.

این دانشگاه تاکید کرد که این تصمیم، با سخنرانی و حضور در تجمع‌های دارای مجوز دانشگاه ارتباطی ندارد و بدیهی است، بررسی دقیق و عنداللزوم ارجاع پرونده ایشان به کمیته انضباطی در دستور قرار خواهد گرفت. گفته می‌شود پس از برگزاری جلسه تریبون آزاد دانشجویان شریف با رئیس و معاونین این دانشگاه، از ورود محمد ملانوری، دانشجوی دکتری اقتصاد این دانشگاه  که در تریبون حضور داشت، ممانعت شد.

به روایت خبرنگار ایسنا، در پی درگیری لفظی این دانشجو با حراست دانشگاه، حراست با پلیس تماس گرفته و لحظاتی بعد این دانشجو توسط پلیس بازداشت و در نهایت ساعاتی بعد آزاد شده است. بنا بر اعلام دانشگاه صنعتی شریف، بازداشت شدن این دانشجو ارتباطی به حضور او در تریبون آزاد ندارد و علت بازداشت شدن او توسط پلیس، بی‌احترامی و رفتارهای او در برخورد با حراست بوده و ملانوری و برخی دیگر از دانشجویان شریف به علت نقش داشتن در اعتراضات اخیر این دانشگاه از ورود به دانشگاه منع شده‌اند.

روز یکشنبه گروهی از دانشجویان در اعتراض به ورود هم‌زمان دختران و پسران دانشجو به سالن غذاخوری در روز شنبه، تجمع کرده و راه‌های ورودی سلف را مسدود کردند که به رویارویی با دانشجویان معترض و تلاش آنها برای ورود به سالن غذاخوری منجر شد.

با بالا رفتن تنش در دانشگاه تعدادی از استادان برای میانجیگری در محل تجمع حاضر شدند. همچنین تصاویر نشان می‌دهد که رسول جلیلی، رئیس دانشگاه هم به سلف دانشگاه رفته است. متعاقب این امر تصویری از سلف دانشگاه شریف منتشر شد که در آن صندلی‌ها جمع‌آوری شده بود.