رئیس جمهور بهره‌گیری ارکان حاکمیت از ظرفیت‌ها و کمک‌های جامعه پرستاری و پزشکی را ضروری دانست و به وزارت بهداشت و مجلس شورای اسلامی توصیه کرد در تدوین طرح‌ها و لوایح و تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی برای جامعه پزشکی به نظرات مشورتی فعالان این عرصه توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، «سید ابراهیم رئیسی» روز شنبه در همایش ملّی «خدمت ماندگار؛ بزرگداشت خادمان سلامت» گفت: باید از مقام پزشکان، داروسازان و پرستاران و کادر بهداشت صمیمانه قدردانی کرد که در صیانت از جان مردم با ایثار و ازخودگذشتگی خوش درخشیدند.

رئیس جمهور با اشاره به اقسام خدمت، افزود: یک نوع خدمت، با انگیزه کسب منفعت است که خدمتی منفعت‌گرا با نگاه مادی گرایانه است اما نوع دوم خدمت، در بشردوستی و نگاه انسان دوستانه ریشه دارد که نگاه اومانیستی و انسان مدارانه است.

 رئیسی اظهار داشت: خدمت سوم اما برای خداست و به خدمت، ماندگاری و جاودانگی می‌دهد که فقط به تشکر مخدوم نمی‌انجامد، بلکه نگاه خدمتگزار به جایگاه اصلی است؛ چون می‌داند راه رضایت خدا از رضایت خلق می‌گذرد.

وی ادامه داد: جلب رضایت ماندگار در یک خدمت ماندگار خواهد بود و اگر کسی از او قدردانی نکرد، احساس نقص و کاستی و سنگینی نمی‌کند؛ چون دل را در گرو یک جایگاه برتر گذاشته و این هم نوعی از خدمت است که با ارزش‌های مادی قابل جبران نیست. رئیس جمهور با طرح این سوال که جبران زحمات کسی که ماه‌ها به دیدار خانواده خود نرفته و در کادر درمان بوده چگونه ممکن است؟، گفت: هیچ ترازویی نمی‌تواند این خدمت را بسنجد و اندازه‌گیری کند.

 رئیسی با بیان اینکه مردم قدردان زحمات پزشکان، پرستاران، کادر بهداشت و درمان و همه فعالان عرصه سلامت هستند، بر لزوم بهره‌مندی ارکان حاکمیت از ظرفیت‌ها و کمک‌های جامعه پرستاری و پزشکی تأکید و خاطرنشان کرد: مشورت با پزشکان و پرستاران سرمایه بزرگی برای وزارت بهداشت و نمایندگان مجلس است و در تدوین همه طرح‌ها و لوایح و همچنین تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی برای جامعه پزشکی، نگاه‌های و دیدگاه‌های شما باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی از فعالان عرصه سلامت و جامعه پزشکان و داروسازان کشور به‌عنوان «اصحاب ما می توانیم» یاد کرد و از آنها خواست که برای ارتقای جایگاه ایران در این حوزه‌ها، بیش از پیش تلاش مجاهدانه داشته باشند.

وی درباره مسأله پزشکان با بیان اینکه خدمات آنها در جای جای کشور مورد افتخار است، گفت: صیانت و شکرگزاری از این سرمایه این است که هم معیشت آنان دنبال و هم نظرات آنان اخذ شود.

  رئیسی در ادامه سخنانش بیمه شدن حدود ۶ میلیون نفر را کار بزرگی برشمرد و طرح دارویار را هم بسیار مهم و در جهت امید آفرینی مردم توصیف کرد.