نخست‌وزیر اسرائیل از رئیس‌جمهور فرانسه خواست پیش‌نویسی برای پایان یافتن به مذاکرات بی‌پایان برجام تهیه کنند تا فشار هماهنگی بر ایران وارد شود با این حال مکرون اعلام کرد که خواستار بازگشت به برجام است.

به گزارش ایسنا، به نقل از فرانسه ۲۴، یک مقام ارشد صهیونیستی به خبرنگاران گفت که یائیر لاپید، نخست‌وزیر وزیر دولت اسرائیانتقالی رژیم صهیونیستی از امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه خواسته تا مواضع سخت‌تری در قبال مذاکرات هسته‌ای با ایران داشته باشد. این مقام اسرائیلی افزود: فرانسه خیلی خیلی بر سر مسئله ایران فعال است. مهم است که ما نیز مسائل مدنظرمان را مطرح کنیم. اسرائیل مخالف بازگشت به برجام است. ما مخالف توافق نیستیم بلکه توافقی بسیار قوی می‌خواهیم. وی ادامه داد: اسرائیل بخشی از مذاکرات هسته‌ای نیست اما کشورهای غربی به نگرانی‌های‌مان در قبال دشمن‌مان اهمیت می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه این رژیم خواهان «پایان یافتن مذاکرات بی‌پایان» است، خواستار «فشار هماهنگ» علیه ایران شد و پیشنهاد داد که «پیش‌نویس چارچوب مناسبی» را در این زمینه ارائه دهد.

با این حال امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در حضور یائیر لاپید، نخست‌وزیر اسرائیل گفت: ما خواهان موفقیت مذاکرات بر سر توافق با ایران و بازگشت به توافق هسته‌ای هستیم.