نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، گفت: این تورم و گرانی‌ها چیست؟ می‌گویند امتحان الهی است، اگر امتحان الهی‌ست فقط برای ما ایرانی‌هاست؟ چطور در کنار ما کشور عراق این مصیبت تورم وگرانی را ندارند، یعنی خدا نمی‌خواهد آن‌ها را امتحان کند؟

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدحسین احمدی شاهرودی در مراسم یادبود جانباختگان حادثه فروریختن ساختمان متروپل آبادان ادامه داد: بنده به خاطر دارم از زمانی که صدام سقوط کرد حدود ۱۷-۱۸ سال قبل تا حالا اصلا چیزی به نام گرانی و تورم در عراق نیست. من از اولین کسانی بودم که همان سال ۸۳ که صدام سقوط کرد بدون گذرنامه رفتم عراق، قیمت‌ها همان قیمت‌هایی بود که الان هم است، کرایه‌ها همان، قیمت گوشت همان و قیمت لبنیات همان است. لذا ما در عراق چیزی به نام اضافه سنوات سالیانه نداریم که حقوق‌ها را اضافه کنیم، چیزی به نام تورم در عراق، در دبی در جاهای دیگر نیست. این گرانی باعث ایجاد فقر می‌شود و فقر یک مصیبت برای جامعه است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با بیان اینکه حادثه فروریختن متروپل هم مصیبت است، عنوان کرد: همین حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان واقعا یک مصیبت است، یک مصیبت فاجعه‌آمیزی و بسیار تلخ و دردناک بود. اگر این مساله ریشه‌یابی شود دست انسان در رخ دادن این مصیبت نقش دارد. اگر کارها به دست انسان‌هایی که شایستگی ندارند سپرده شود، مطمئن باشید که این مصیبت‌ها به وجود می‌آید.وی افزود: ما نمی‌دانیم این آقای عبدالباقی، واقعا عبدالباقی است هنوز، یا عبدالفانی است؟ چگونه است؟ کجا یقه‌اش را بگیریم و محکومش کنیم به پرداخت خسارت‌های مالی؟ چه بسا ده‌ها سال طول بکشد. بالاخره باید یک هیاتی تشکیل شود و این خسارت ها را بررسی کنند و جبران شود.احمدی شاهرودی در ادامه بر لزوم رعایت حال مردم مصیبت‌زده آبادان و خرمشهر تاکید کرد و بیان داشت این مردم در این حادثه مصیبت دیدند، مصیبت‌زده هستند، چه بسا انسان‌های مصیبت‌زده یک حرف‌هایی بزنند، یک جسارتی هم بکنند. انسان مصیبت‌زده چه بسا العیاذ بالله جسارت به خدا هم می‌کند، کفر هم می‌گوید. بایستی با این‌ها برخورد ملایم و ملاطفت‌آمیز شود، با نرم‌خویی با نرمی رفتار شود نه با خشونت.