نخست وزیر اسرائیل که به واشنگتن سفر کرده گفت که قصد دارد با کشورهای عربی، ائتلاف منطقه‌ای علیه نفوذ منطقه‌ای و بلندپروازی‌های هسته‌ای ایران تشکیل دهد.

نفتالی بنت پیش از دیدار با «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با نیویورک تایمز اظهار کرد که با تلاش‌های آمریکا برای بازگرداندن توافق هسته‌ای با ایران مخالف بوده و همچنان به حملات مخفیانه این رژیم به برنامه هسته‌ای ایران ادامه خواهد داد.

در این مصاحبه که نخستین مصاحبه وی با یک سازمان خبری بین‌المللی پس از رسیدن به نخست وزیری به شمار می‌آید، بنت گفت که شهرک‌سازی در کرانه باختری را توسعه خواهد داد.

وی تصریح کرد در دیدار با بایدن دیدگاه راهبردی جدیدی را درباره ایران مطرح خواهد کرد که شامل تقویت روابط با کشورهای عربی مخالف نفوذ منطقه‌ای و بلندپروازی‌های هسته‌ای ایران است و از این اقدام اقتصادی و سیاسی علیه ایران استفاده خواهد کرد و به حملات مخفیانه اسرائیل علیه ایران نیز ادامه خواهد داد.

نخست وزیر جدید اسرائیل مدعی شد که با بایدن درباره ایران به رویکرد مشترکی خواهد رسید و استراتژی جدیدی را در این باره که شامل ائتلاف با کشورهای عربی علیه ایران و اتخاذ اقدامات دیپلماتیک و اقتصادی و ادامه حملات پشت پرده علیه ایران است، ارائه خواهد کرد.

وی در جای دیگری با بیان اینکه جلوگیری از رقابت تسلیحاتی هسته‌ای که از سوی ایران برای دستیابی به توان تسلیحات هسته‌ای رخ می‌دهد، به نفع امنیت ملی آمریکا است، گفته است: هر کشوری که ایران در آن دخالت کند، تبدیل به یک دولت شکست خورده می‌شود و جلوگیری از مجموعه دولت‌های شکست‌خورده نیز به نفع آمریکا است.

مقام اسرائیلی درباره برجام اظهار کرد: بعد از مدت‌ها بررسی به این نتیجه رسیدم که بازگشت به برجام دیگر امکان‌پذیر نیست. وی اضافه کرد که هیچ راه حلی برای درگیری با فلسطینیان در آینده نزدیک نمی‌بیند و قصد دارد همچنان به طرح «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر سابق این رژیم برای توسعه شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری ادامه دهد. بنت تاکید کرد که شهرک‌های کرانه باختری را که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با آن مخالف است، گسترش خواهد داد.

نخست وزیر اسرائیل، رسیدن به توافق صلح با فلسطینی‌ها در دوره نخست وزیری‌اش و در آینده نزدیک را بعید دانست و دلیل آن را مخالفتش با هرگونه حاکمیت فلسطین و دودستگی فلسطین و نبود رهبری متحد عنوان کرد.