عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: در صورتی که رئیسی روز سه‌شنبه لیست وزرای پیشنهادی خود را به مجلس ارائه کند، در نهایت از شنبه ۳۰ مردادماه کار بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در صحن علنی مجلس آغاز خواهد شد.

علیرضا سلیمی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی جهت بررسی صلاحیت و برنامه‌های وزرای پیشنهادی در کمیسیون‌ها، سامانه‌ای را تعبیه کرده که محور‌های مختلف مربوط به اطلاعات وزرای پیشنهادی را در اختیار نمایندگان قرار می‌دهد، تصریح کرد که منطبق بودن برنامه‌های وزرای پیشنهادی با اسناد بالادستی، راستی‌آزمایی مدارک تحصیلی و سوابق اجرایی از جمله محور‌هایی این سازوکار است.

وی منطبق بودن برنامه‌های وزرای پیشنهادی با اسناد بالادستی، راستی‌آزمایی در خصوص مدارک تحصیلی و سوابق اجرایی را از جمله محور‌هایی ذکر کرد که در سامانه‌ای که از سوی معاونت قوانین و نظارت مجلس تعبیه شده، درج می‌شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: به احتمال زیاد لیست وزرای پیشنهادی از سوی رئیس جمهور فردا سه‌شنبه به مجلس اعلام می‌شود و در همان جلسه اعلام وصول خواهد شد.

وی افزود: در صورتی که رئیس جمهور لیست وزرای پیشنهادی را فردا به مجلس شورای اسلامی اعلام کند کمیسیون‌های مجلس از بعدازظهر همان روز با تشکیل جلسات به بررسی صلاحیت و برنامه‌های وزرا خواهند پرداخت و این بررسی‌ها در روز چهارشنبه و شاید پنجشنبه نیز ادامه خواهد داشت.

سلیمی گفت: همچنین قبل از تعطیلات مربوط به تاسوعا و عاشورای حسینی نیز کمیسیون‌های مجلس به وظایف خود به بررسی صلاحیت و برنامه‌های پیشنهادی ادامه خواهند داد.

عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: در نهایت از روز شنبه ۳۰ مردادماه کار بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در صحن علنی مجلس آغاز خواهد شد.

وی همچنین گفت: در آغاز بررسی صلاحیت و برنامه‌های وزرای پیشنهادی ابتدا هر کمیسیون تخصصی به مدت ۱۰ دقیقه گزارش خود را در خصوص وزرای مربوطه اعلام می‌کند و سپس روند بررسی‌ها آغاز خواهد شد.