عضو جبهه اصلاحات ایران گفت: روزی خواهد رسید که مردم علیرغم همه انتقادهای خود از دولت‌های یازدهم و دوازدهم چراغ بردارند و دنبال آقای روحانی بگردند و بگویند چه مدیر توانمندی بود که در دوره کرونا، تحریم، سیل، زلزله و در نهایت خشکسالی کشور را اداره کرد و در این برهه از زمان دولت موفقی بود.

حسن صادقی در گفت‌وگو با ایلنا، در ارزیابی سه مناظره تلویزیونی و تاثیر آن بر میزان مشارکت در انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: اول از همه باید بگویم که آنچه باعث عدم مشارکت شده و در واقع انگیزه حضور را از مردم سلب کرده، وضعیت تورم، معیشت و اقتصاد ایران است که در گردابی افتاده که این گرداب هر لحظه بخشی از پیکره اقتصاد را در خود فرو می‌برد و مردم آثار آن را با پوست و گوشت خود لمس کرده‌اند. همچنین برخی وعده‌ها که نیازمند ثبات سیاسی و پایداری اقتصادی بوده به دلیل همین عدم ثبات محقق نشده است. وی با بیان اینکه ریشه عدم مشارکت مردم را باید در نگرش به حوزه روابط بین‌الملل و ارتباطاتمان با جامعه ملل و کشورهای همسایه ارزیابی کنیم، ادامه داد: سهم ما از میزان سرمایه‌گذاری جهانی چقدر است؟ چقدر توانسته‌ایم سرمایه‌گذاران را در قالب مشارکت و کنسرسیوم وارد ایران کنیم. در دولت اول آقای روحانی دیدیدم که با ثبات سیاسی توانستیم در مسیر درست قدم بگذاریم که اگر آن شرایط ادامه پیدا می‌کرد،‌ هیچ‌گاه به نقطه‌ای که امروز هستیم، نمی‌رسیدیم. اگر ما دارای ثبات سیاسی بودیم، آیا سرمایه ما به ترکیه کوچ می‌کرد؟ آنچه که مردم را دلسرد کرده همین رویکرد است و تا زمانی که این رویکرد اصلاح نشود، این بی‌انگیزگی و رخوت را مردم در عدم مشاکرت خود نشان می‌دهند و مناظره‌ها هم نمی‌تواند تاثیر

قابل توجهی داشته باشد. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر اینکه امروز اراده مردم بر رأی دادن نیست، گفت: من خوشحال می‌شوم توده مردم به پای صندوق رأی بیایند و از بروز هزینه سخت و طاقت‌فرسا در آینده جلوگیری کنند و با رأی خودشان به موضوع کشورداری با علم سیاست رأی بدهند اما آقایانی که امروز در مناظره‌ها شرکت کرده‌اند، پیش از این دستی بر آتش داشتند و مردم عملکرد آن‌ها را دیده‌اند و همین باعث می‌شود اقبال عمومی را با خود نداشته باشند. یک کاندیدای خاص جریان اصولگرا چهل سال در بطن نظام بوده و در سمت‌های حساس حضور داشته است که باید برای کل عملکرد خود پاسخگو باشد و امتحان خود را پس داده است.

این عضو خانه کارگر با اشاره به عدم جذابیت مناظرات تلویزیونی برای مردم گفت: دو مناظره گذشته نتوانست تاثیری بر میزان مشارکت داشته باشد و مناظره سوم نیز اگر باعث کاهش مشارکت و ریزش رای‌ها نشود، همان عملکرد را دارد؛ البته باید بدانیم که جناح تندرو نیز خود را بی‌نیاز از مشارکت مردم می‌داند؛ چراکه در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی توانست با کاهش مشارکت به هدف خود برسد؛ لذا شما از همین حالا شادی را در جناح تندرو حس می‌کنید که از عدم مشارکت مطمئن هستند.