معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران توضیحاتی را در خصوص سرانجام مکان برگزاری تجمعات در تهران ارائه کرد.

به گزارش ایلنا، شکرالله حسن‌بیگی، درباره سرانجام تعیین مکان‌هایی برای تجمعات در تهران گفت: قانون اساسی کشور ما اجازه داده است همه گروه‌ها، دسته‌جات و جمعیت‌ها در راستای احقاق حقوق‌شان و رساندن حرف، پیام و خواسته‌هایشان به گوش مسئولان در چارچوب قانون اساسی تجمعاتی داشته باشند.

وی ادامه داد: از طرفی باید مکانی تعریف شود که غریبه و دشمن از تجمعات سوءاستفاده نکند و شاهد نباشیم که خواسته به حق گروه‌های مختلف از جمله کارگران، کشاورزان، معلمان، اصناف و حتی دانش‌آموزان و دانشجویان خلط شود و مورد سوءاستفاده دشمن قرار گیرد و خواسته‌های حق گروه‌های مختلف انحراف پیدا کند.

حسن‌بیگی با بیان اینکه مقرر شد این مکان توسط دولت تعیین شود، تصریح کرد: در این راستا نیز اقداماتی صورت پذیرفت و مکان‌هایی تعیین تکلیف شده، اما هنوز کامل نشده است.  

وی در پاسخ به این سوال که سال گذشته 9 مکان برای تجمعات در نظر گرفته شده بود، آیا همچنان همین مکان‌ها مدنظر است، گفت: قرار بر این بود با توجه به اینکه تهران بسیار بزرگ است و جابه‌جایی و حمل و نقل سخت است، این تعداد بر اساس منطقه‌بندی صورت گرفته افزایش پیدا کند، یعنی برای هر منطقه‌ یک مکان تعیین شود که در آن منطقه افراد مجبور به جابجایی نبوده و مکان تجمعات برای آنها دور نباشد.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران خاطرنشان کرد: به نظرم در یک مقطعی پیشنهاد بود در هر منطقه یک مکان پیشنهاد شود، برخی نظرات هم بر این بود که مکان‌هایی که قرار است تعیین شود در مرکزیت شهر باشد. این پیشنهادها پذیرفته و به وزارت کشور ارسال شده، اما به لحاظ شیوع بیماری کرونا و مشکلاتی که به همراه داشت، بررسی این موضوع کمی با تاخیر مواجه شده است.