مشکل پرداخت نشدن دستمزد معوقه و بیش از ۱۶ سال عیدی و سنوات نزدیک به ۴۰۰ کارگر شهرداری ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان هنوز ادامه دارد.

به گزارش ایلنا، یکی از این کارگران با بیان اینکه «کارگران شهرداری ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان از بهمن ماه سال گذشته حقوق خود را طلبکارند»، گفت: آخرین حقوقی که دریافت کرده‌ایم مربوط به دی ماه ۱۴۰۲ بود که چند روز پیش به حساب کارگران واریز شد.

او با بیان اینکه چهار ماه است حقوق‌مان به تاخیر افتاده، ادامه داد: هنوز طبق مصوبه افزایش حقوق سال ۱۴۰۳حقوق نگرفته‌ایم و اگر وضعیت به همین منوال پیش برود برای دریافت حقوق فروردین ماه سال جاری باید تا پایان مرداد و شهریور صبر کنیم. در عین حال حق بیمه کارگران تا پایان اسفند ماه به تامین اجتماعی پرداخت شده و به صورت میانگین بیش از ۱۶ سال است به ما عیدی و سنوات پرداخت نمی‌شود.

او با بیان اینکه کارگران شهرداری ایرانشهر فاقد قرارداد کار، فیش حقوقی و امکانات و حتی لباس و کفش مناسب کار هستند، گفت: این وقت سال از آسمان ایرانشهر آتش می‌بارد؛ آتشی که بر فرق سر کارگران می‌نشیند و گاهی آنها را تا پای مرگ می‌برد. با این حال برای کارگران فضای سبز و پاکبان‌ها خبری از تمهیدات ویژه‌ای چون «کاهش ساعت کار» و «مزایای بدی آب و هوا» نیست.