بازنشستگان شوش و هفت‌تپه، ماه‌هاست که برای دستیابی به حداقل‌های معیشتی و رفاهی مطالبه‌گری می‌کنند. آنها بارها مقابل تامین اجتماعی و نهادهایی مانند فرمانداری شوش تجمع اعتراضی برگزار کرده‌اند اما به گفته «فریدون نیکوفرد» تاکنون صدایشان شنیده نشده است.

این فعال صنفی بازنشستگان کارگری شوش و هفت‌تپه در تشریح مطالبات صنفی بازنشستگان به ایلنا گفت: بازنشستگان بارها به فرمانداری و تامین اجتماعی مراجعه کرده‌‌اند. مهم‌ترین خواسته ما اجرای قانون و ورود مجلس و نهادهای نظارتی به موضوع دستمزد است. ما خواستار اجرای ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی هستیم.

او ادامه داد: از نمایندگان کانون عالی در تهران انتقاد داریم که در نشست‌ها با مدیران تامین اجتماعی نتوانستند از منافع مزدی بازنشستگان به خوبی دفاع کنند. ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی اجرا نشده و توقع داریم اعضای کانون عالی در این مورد به بازنشستگان توضیح بدهند.به گفته وی، اجرای ماده ۵۴ قانون تامین اجتماعی در مورد لزوم ارائه درمان رایگان به بیمه‌شدگان، یکی دیگر از مطالبات کلیدی بازنشستگان شوش و هفت‌تپه است. 

نیکوفر «ارتقای درمانگاه تامین اجتماعی شوش به پلی‌کلینیک» را خواسته بازنشستگان این منطقه دانست و گفت: با توجه به اینکه شهرستان شوش فقط یک بیمارستان دولتی دارد و بیمارستان ملکی تامین اجتماعی در این منطقه نیست، لااقل باید درمانگاه را به پلی‌کلینیک تبدیل کنند.

این فعال صنفی به مسأله تحقیق و تفحص از شستا و تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه عمر این مجلس رو به اتمام است، انتظار داشتیم نمایندگان مجلس نتایج تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی و شستا را که این همه در موردش سرو صدا و تبلیغات کردند، منتشر کنند. حق بازنشستگان است که بدانند در تامین اجتماعی چه می‌گذرد و پولی که 30 سال در این صندوق اندوخته‌اند امروز کجاست و صرف چه می‌شود!