یک فعال کارگری با اشاره به اینکه دستمزد باید تا پایان اسفند ماه سال جاری تعیین شود، گفت: تورم سال آینده روی دستمزد کارگران محاسبه نمی‌شود بنابراین دستمزد باید منطقی و مطابق ماده ۴۱ قانون کار تعیین شود.

ناصر چمنی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم گفت: اینکه وزیرکار می‌گوید امیدواریم دستمزد تا پایان سال تعیین شود کارگران را نگران می‌کند. وی با اشاره به اینکه شورای عالی کار در اسفند ماه همیشه به صورت جدی بحث دستمزد را دنبال می‌کند، گفت: کارگران یک سال تمام سختی‌ها را تحمل می‌کنند تا پایان سال بتوانند دستمزدی دریافت کنند تا بخشی از مشکلات آنها را پوشش دهد. افزایش لحظه‌ای قیمت دلار و مواد خوراکی و تورم حاکم بر کالا باعث کاهش قدرت خرید کارگران شده و درخواست کارگران این است که دولت شرایط دشوار زندگی آنها را درک کند.

چمنی با بیان اینکه متأسفانه هر ساله کارگران دستمزدی متناسب با تورم امسال را دریافت می‌کنند و تورم سال آینده روی دستمزد کارگران محاسبه نمی‌شود، گفت: درست است که امسال حداقل مزد 57درصد افزایش یافت اما افزایش چشمگیر هزینه‌ها باعث شد که این میزان افزایش خنثی شود.

این فعال کارگری با بیان اینکه در حال حاضر یکی از دغدغه‌های اصلی کارگران بحث مسکن  است، گفت: زمانی که افزایش 57درصدی حداقل مزد تصویب شد، اعلام کردیم این افزایش خوب است به شرطی که به تورم ماه‌های آینده نخوریم ولی این تورم لحظه‌ای روی بسیاری از بخش‌ها ازجمله مسکن تاثیرگذار است. در شرایطی که کارگران هم باید اجاره‌بها بدهند و هم خورد و خوراک زندگی را تهیه کنند، چطور می‌توانند وام مسکن دریافت کنند و اقساط آن را پرداخت کنند؟ از تصمیم‌گیران تقاضا داریم خودشان را مثل جامعه کارگری ببینند. کارگر با حقوقی که دریافت می‌کند به زحمت می‌تواند هزینه‌ها را تا سر ماه تأمین کند.