معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که با تلاش‌های انجام شده در شورای عالی حفاظت فنی، مطالبه ثبت شغل دریانوردی در فهرست مشاغل سخت و زیان‌آور به سرانجام رسید.

به گزارش توسعه ایرانی، علی‌حسین رعیتی‌فرد در جریان سفر به عسلویه، به مطالبات و خواسته‌‎های دریانوردان رسیدگی کرد که طولانی بودن مدت زمان کار روی دریا و لزوم تعیین زمان کوتاه‌تر برای هر فرد، تعیین شغل دریانوردی به عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور، ارائه تسهیلات و همچنین ارائه پوشش‎‌های مشاوره‌ای برای خانواده دریانوردان ازجمله مطالبات دریانوردان در این نشست بود.

وی پس از شنیدن دغدغه‌های دریانوردان، با بیان اینکه قرارداد کار دریانوردان یکی از دغدغه‌هایی بود که امسال تلاش کردیم که برای حمایت از این قشر به انجام برسد، اظهار داشت: شاید نتوانیم سختی کار دریانوردی را در این چند ساعت درک کنیم اما حضورمان در اینجا بهانه‌ای بود تا از نزدیک قدردان زحمات دریانوردان باشیم و با توان عملیاتی آنان آشنا شویم.

رعیتی‌فرد اضافه‌کرد: رئیس‌جمهوری به‌تازگی کمیته‌ای تشکیل داده تا برای شغل‌هایی که جنبه مستمر دارند، قرارداد دائم تدوین شود که باید یک‌سری اصلاحات روی آن انجام شود و در این ارتباط پیگیر هستیم تا به زودی این اصلاحات را از دولت به مجلس ببریم.

معاون وزیر، تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: اوایل امسال نخستین نوع قرارداد کار دریانوردی تدوین شد و دغدغه‌ای که دریانوردان برای نوع قرارداد داشتند، با کمک تشکل‎‌های مربوط به حوزه دریانوردی به نتیجه رسید.

وی بیان داشت: دغدغه ثبت شغل دریانوردی در حوزه مشاغل سخت و زیان‌آور با توجه به جبران‌ناپذیر بودن خسارت‌ها و دشواری‎‌های این شغل، مطالبه به‌حقی است و ما در شورای عالی حفاظت فنی و با کمک دیگر دستگاه‌ها تلاش کردیم تا این مطالبه به سرانجام برسد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: با توجه به مصوبات قانونی در حوزه ارائه تسهیلات به دریانوردان، پیگیری خواهیم کرد تا شرکت ملی نفتکش ایران تسهیلات لازم را در اختیار دریانوردان قرار دهد.