وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار افزایش سرمایه بانک رفاه به میزان ۲۰هزار میلیارد تومان شد تا قدرت و توان وام‌‌دهی و خدمت‌رسانی این بانک به بازنشستگان تامین اجتماعی ارتقا پیدا کند.

محمد شریعتمداری، افزایش سرمایه بانک رفاه را ضروری دانست و گفت: امیدواریم خدمت‌رسانی به جامعه هدف بانک بیش از پیش گسترش یابد.

وی افزود: خدمت‌رسانی با کیفیت به عموم مشتریان بانک ضروری است اما کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی که در شمار مخاطبان این بانک قرار دارند، باید از کرامت والاتری نزد بانک برخوردار باشند و خدمات ویژه‌ای به آنها ارائه شود.

وزیر تعاون با اشاره به خدمات بانک برای بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی گفت: تأسیس باشگاه مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی یکی از موارد مهم به شمار می‌رود و قابل تقدیر است. افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه از دو به پنج میلیون تومان و حذف ضامن، از دیگر امور باارزشی است که انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه شرایط مطلوبی فراهم شده تا دولت برخی از بدهی‌های خود را به سازمان تأمین اجتماعی بپردازد، گفت: اکنون با اعتمادی که میان دولت و تأمین اجتماعی به وجود آمده، بسیاری از مطالبات سازمان در حال وصول است و نخستین ثمره آن وصول ۳۲هزار میلیارد تومان منابع بوده و به زودی مبلغ ۳۰هزار میلیارد تومان دیگر وصول و محقق می‌شود.

شریعتمداری اضافه کرد: با وصول این میزان از مطالبات، وضعیت تأمین اجتماعی در شرایط مطلوبی قرار می‌گیرد.