مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ثبت‌نام بیش از ۸۶۳ هزار نفر برای دریافت بیمه بیکاری خبر داد و گفت: از این تعداد ۷۲۳هزار و ۵۰۰ نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری شناخته شده‌اند.

مسعود بابایی در گفت‌وگو با ایسنا درباره متقاضیان بیمه بیکاری کرونا که از خرداد بیکار شده‌اند، گفت: کسانی که از ابتدای خرداد ماه بیکار شدند یا افرادی که بیکاری آنها از اسفند سال گذشته تاکنون استمرار داشته باید به سامانه مراجعه و نوع بیکاری خود را از طریق خوداظهاری اعلام کنند.

وی گفت: در حال حاضر این سامانه در پنج استان فارس، قزوین، اردبیل، هرمزگان و سمنان به شکل آزمایشی فعال است و در مورد باقی استان‌ها در تلاشیم تا از ماه آینده برقرار و فعال شود.

به گفته بابایی آن دسته از متقاضیانی که طی ۱۰ روز اول اسفند بیکار شده‌اند از طریق سازمان تامین اجتماعی مقرری بیمه بیکاری آنها واریز شده و براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا کسانی که از ۱۰ اسفند تا ۳۱ اردیبهشت ماه بیکار شده‌اند، خزانه‌داری کل کشور بیمه بیکاری آنها را واریز می‌کند.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره علت عدم پرداخت مقرری به برخی از متقاضیان نیز گفت: لیست آن دسته از کسانی که از اسفند سال گذشته بیکار شده و در سامانه ثبت‌نام نکرده بودند را از طریق کمیته‌های استانی جمع‌آوری و به سازمان تامین اجتماعی ارسال کردیم تا واریز بیمه بیکاری به آنها نیز صورت گیرد. در حال حاضر اطلاعات افراد تکمیل نشده و پس از پایش در کمیته‌های استانی تکمیل و به تامین اجتماعی ارسال خواهد شد.