عضو شورای اسلامی شهر تهران از تعدیل کارگران هتل شهر که در سال گذشته نسبت به کاهش میزان دستمزد اعتراض کرده بودند، انتقاد کرد و خواستار رسیدگی موضوع از سوی شهردار تهران شد.

به گزارش ایرنا، افشین حبیب‌زاده اظهار داشت: هتل شهر از مجموعه‌های مرتبط با سازمان بازنشستگی شهرداری تهران است که از سال ۱۳۸۹ مدیریت این هتل به یکی از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان بازنشستگی واگذار شد و پرسنل آن برای انعقاد قرارداد به شرکت هادیان شهر معرفی می‌شود.

وی گفت: مدیریت مجموعه هتل شهر مبادرت به انعقاد قرارداد ماهانه با پرسنل شاغل در هتل کرده که این امر موجب سلب آرامش و امنیت شغلی کارکنان شده است.

حبیب‌زاده با بیان اینکه از پاییز سال گذشته میزان دریافتی پرسنل نسبت به ۶ ماهه اول سال کاهش محسوسی یافته، گفت: برخی از این کارگران که سوابق حضورشان در این مجموعه از 5 تا 18 سال متغیر است، به دلیل کاهش دریافتی با مشکلاتی مواجه شده و به منظور آگاهی از چرایی این اتفاق در دفتر شرکت عمران تهاتر شهر به عنوان بهره‌بردار هتل شهر حاضر و نسبت به این روند اعتراض می‌کنند که از آن زمان به مرور برخی از پرسنل حاضر در آن تجمع اعتراضی تعدیل یا استعفا کرده‌اند. رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران افزود: با شیوع ویروس کرونا در اسفند ماه سال گذشته که موجب تعطیلی بسیاری از مشاغل به ویژه مشاغل مرتبط با حوزه گردشگری و خدمات ازجمله هتل‌ها شد، کارکنان هتل شهر نیز از این موضوع مستثنی نبوده و به تعطیلی اجباری رفته و در فروردین ماه منتظر بازگشت به کار بودند.

وی ادامه داد: اما موج جدیدی از تعدیل در این مجموعه در روزهای ابتدایی سال جاری آغاز و نفراتی که در آن تجمع حضور داشتند با نامه پایان همکاری از سوی شرکت عمران تهاتر مواجه شده‌اند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: هرچند مدیران شرکت عمران تهاتر شهر مازاد بودن نیروها در هتل شهر و زیان‌ده بودن این مجموعه را دلیل این تعدیل مطرح می‌کنند، اما بررسی‌های به عمل آمده حکایت از آن دارد که در طول این مدت نفرات جدیدی در این هتل مشغول به فعالیت شده‌اند که این اقدام جای تامل دارد.