معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: هدف‌گذاری کردیم که امسال به صورت مشترک با دیگر معاونت‌ها ۲هزار واحد صنعتی را احیا کنیم و به دنبال هدایت و افزایش بهره‌وری سرمایه‌ها به عنوان یک موضوع ویژه هستیم.

به گزارش روابط‌عمومی وزارت صمت، سعید زرندی بیان کرد: سال ۹۸ را با ۷ محور و ۳۴ پروژه شروع کردیم و سعی شد متناسب با این برنامه‌ها، برش‌های استانی را لحاظ کنیم.

وی با اعلام اینکه در این راستا ۳۴ برنامه را به استان‌ها ابلاغ کردیم، افزود: می‌خواهیم‌ سرمایه‌گذاران ‌جدید را طوری برنامه‌ریزی کنیم که واحدهای راکد و نیمه‌تعطیل را احیا کنیم ‌‌و به چرخه تولید برگردانیم.

زرندی با بیان اینکه در تقویض اختیارات دو محور انجام شده است، افزود؛ این محورها شامل تقویض به استان‌ها و تشکل‌ها بوده است‌ که در خصوص استان‌ها در حال جمع‌بندی و ‌‌نهایی‌سازی هستیم و سیاست وزارت این است که در این خصوص توجه بیشتری شود.

وی تصریح کرد: احداث و راه‌اندازی برخی صنایع ازجمله فولاد و خودرو باید طبق ارزیابی دقیق و مبتنی بر یک اصول خاصی دنبال شود.

زرندی تصریح کرد: ۹۷۰ شهرک صنعتی داریم که اولویت سرمایه‌گذاری در این شهرک‌ها است.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: نگاه به اصناف و صنف و صنعت در برنامه‌های سال آینده در صدر برنامه‌های وزارت صمت است.

زرندی با اعلام اینکه دنبال تامین مالی با روش‌های نوین هستیم، گفت: دفتری با عنوان سرمایه‌گذاری و تامین مالی ایجاد کرده‌ایم و هم‌اکنون ۷ روش جدید را برای تامین مالی بنگاه‌های بزرگ در دستور کار داریم که اقدامات خوبی نیز در این راستا انجام داده‌ایم.

وی با بیان اینکه برای تامین نقدینگی مورد نیاز واحدها نباید محدود به بانک‌ها باشیم، گفت: ۱۲ استان کم‌برخوردار و محروم را انتخاب و اولویت پیگیری امور توسعه‌ای آنها در ۶ محور ویژه در دستور کار قرار دارد که مجموعا ۳۲ طرح در این ۱۲ استان در حال پیگیری است.