چهارم دی ماه، کارگران هپکو اراک دوباره دست از کار کشیدند و دست به تجمع اعتراضی زدند. این کارگران می‌گویند دو ماه است حقوق نگرفته‌ایم و سهامدار مجموعه هنوز تعیین تکلیف نشده است.

«محمدتقی آبایی هزاوه» مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در ارتباط با تجمع این کارگران به ایلنا گفت: کارگران هپکو، حقوق آبان و آذر را هنوز نگرفته‌اند. البته در شرکت‌های بزرگ مرسوم است که معمولاً حقوق‌ها را با یک ماه تاخیر می‌پردازند ولی کارگران هپکو در مجموع دو ماه حقوق نگرفته‌اند و به همین دلیل، روز چهارشنبه، تجمعی در حدود صد نفر برگزار کردند.

وی در ارتباط با خواسته‌های اصلی کارگران گفت: بحث حقوق معوق مطرح است اما کارگران بیشتر از هر چیز دیگر، دغدغه تعیین تکلیف سهامدار را دارند. با توجه به اینکه سازمان خصوصی‌سازی مقرر بوده تعیین تکلیف سهامدار را زودتر مشخص کند و هنوز این اتفاق نیفتاده، کارگران نگران شده‌اند و دست به اعتراض صنفی زده‌اند.

به گفته آبایی، کارگران هپکو، دغدغه امنیت شغلی دارند، گر چه بحث دستمزد معوق نیز مطرح است. او در ارتباط با اقدامات انجام شده برای خروج هپکو از بلاتکلیفی گفت: همه مسئولان پیگیر موضوع هپکو هستند. مساله هپکو حتی در حد رئیس جمهور مطرح شده است. این موضوع در سطح رئیس قوه قضاییه و رئیس مجلس نیز طرح شده و در واقع سران سه قوا، پیگیر حل مشکلات هپکو هستند. روز پنجشنبه هم جلسه‌ای در استانداری مرکزی با حضور استاندار و دستگاه‌های مرتبط داشتیم که بحث پیگیری مصوبات و رفع بلاتکلیفی هپکو در آن مطرح شد.

به گفته مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، در هپکو، دغدغه بیشتر از هر چیز دیگر، تعیین تکلیف سهامدار است و سازمان خصوصی‌سازی باید هر چه زودتر تکلیف سهامدار این مجموعه بزرگ صنعتی را مشخص کند.