یک منبع نظامی یمنی نسبت به عقب‌نشینی نیروهای اماراتی از استان‌های جنوبی یمن ابراز تردید کرد. به گزارش پایگاه خبری مأرب پرس، این منبع نظامی اعلام کرد: اماراتی‌ها با عقب‌نشینی صوری از عدن به دنبال تغییر وضعیت مجدد خود در یمن و همچنین ایفای نقشی جدید از طریق شبه‌نظامیان محلی هستند که طی چهار سال گذشته از تسلط بر استان عدن و برخی استانهای جنوبی دیگر از آنها حمایت مالی و نظامی کرده‌اند. منبع مذکور همچنین اعلام کرد: نیروهای اماراتی برای گمراه کردن افکار عمومی بین‌المللی درخصوص واقعیت خروجشان از عدن و دیگر استان‌ها مانند سقطری و حضر موت اقدام به فریب می‌کنند.

این منبع نظامی در دولت مستعفی یمن اعلام کرد: اماراتی‌ها به صورت فرمالیته در حال عقب‌نشینی هستند تا به افکار  عمومی بین‌المللی نشان دهند که از یمن خارج شده‌اند و  در نتیجه خود را از پیامدهای آن رهایی بخشند. به رغم این عقب‌نشینی صوری نیروهای اماراتی، ابوظبی همواره به سربازگیری شبه نظامیان وابسته به خود از طریق  شورای انتقالی جنوب و ارسال تسلیحات مدرن از جمله موشک‌های حرارتی به آنها ادامه می‌دهند.

امارات اخیرا نیز فعالیت دفاتر هلال احمر خود را در عدن همزمان با استقرار نیروهای سعودی در تعدادی از پایگاه‌های استراتژیک شهر متوقف کرده بود.