سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش بر جدیت و پیگیری مستمر برای اتمام روند ساخت پایانه جدید مسافری فرودگاه بین‌‌المللی کیش تاکید کرد.

به گزارش ایلنا؛ جعفر آهنگران، در بازدید از پایانه جدید فرودگاه بین‌‌المللی کیش‌‌‌، این مجموعه را یکی از طرح‌های مهم دولت در منطقه آزاد کیش عنوان کرد و گفت: سازمان منطقه آزاد کیش تسریع مراحل ساخت و تجهیز این پایانه را با جدیت پیگیری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در سال«تولید، پشتیبانی‌ها، و مانع‌زادیی‌ها» اتمام طرح‌های نیمه تمام از مهم‌ترین اولویت‌های سازمان منطقه آزاد کیش است افزود: با توجه به اینکه گردشگری محور اصلی فعالیت‌ها در جزیره کیش است ساخت پایانه جدید فرودگاه با هدف افزایش میزان پذیرش گردشگران و ارتقای کیفیت خدمات نقش مهمی در توسعه صنعت گردشگری منطقه دارد.

وی تکمیل ساخت پایانه فرودگاه بین‌المللی کیش را از خواسته‌های مهم ساکنان کیش عنوان کرد و گفت: یکی از ماموریت‌های ما بهره‌‌برداری از این پایانه است و تمام توان خود را درجهت تحقق این هدف به کار می‌گیریم.

پیشرفت فیزیکی 80 درصدی پایانه جدید فرودگاه کیش

روند ساخت پایانه جدید فرودگاه بین‌‌المللی کیش با پیشرفت فیزیکی 80 درصدی تا پایان بهار تکمیل می‌شود.

به گزارش ایلنا؛ با تاکید و نظارت مستقیم جعفر آهنگران، سرپرست این سازمان مبنی بر اتمام روند ساخت پایانه جدید فرودگاه بین‌‌المللی کیش به عنوان یکی از طرح‌های بزرگ و ملی دولت در مناطق آزاد، مراحل ساخت این مجموعه با جدیدت و سرعت ادامه دارد و تلاش می‌شود تا این پایانه پیش از اتمام فعالیت دولت به بهره‌برداری برسد.

بر اساس این گزارش درحال حاضر مرحله پوشش سرامیکی کف سالن پایانه به اتمام رسیده و محوطه‌سازی شمالی نیز تکمیل و بخش عمده‌ای از سقف سالن نیز اجراشده است.

همچنین با اتمام آسفالت محوطه‌‌‌، تجهیزات خریداری شده نیز در حال انتقال به انبار جهت نصب و راه‌اندازی است. ایجاد و تکمیل زیرساخت‌های لازم درجهت توسعه صنعت گردشگری به عنوان محور اصلی فعالیت‌ها در منطقه آزاد کیش و افزایش رفاه و رضایتمندی گردشگران از مهم‌ترین دلایل تاسیس این پایانه در قطب گردشگری کشور است که پس از پایانه مسافری فرودگاه بین‌‌المللی امام خمینی‌‌‌، دومین پایانه بزرگ فرودگاهی کشور خواهد بود.

با بهره‌برداری ازاین پایانه ظرفیت پذیرش مسافر در جزیره کیش که درحال حاضر سالانه حدود یک میلیون و 800 هزار گردشگر است به6 میلیون نفردرسال افزایش می یابد.این درحالی است که در آغاز روند ساخت ظرفیت پذیرش در پایانه جدید فرودگاه بین‌‌المللی کیش 3 میلیون مسافر در سال پیش‌بینی شده بود که با اعمال تغییرات عمرانی این ظرفیت به 6 میلیون مسافر در سال افزایش یافت. لازم به ذکراست اجرای موفق این طرح بزرگ ملی درکنار سایر زیرساخت‌ها درصنعت گردشگری ازجمله افزایش تخت‌های اقامتی کیش که 20 درصدتخت‌های اقامتی کشور را شامل می‌شود و چندین جاذبه نوین گردشگری ازجمله مجموعه تفریحات زمستانی پنگوئن، تم پارک ‌ها و مراکز تجاری و تفریحی جدید که با هدف افزایش جذب مسافر و مدت ماندگاری گردشگران در این جزیره زیبا ایجاد شده است و همچنین مزیت بهره مندی از فعالیت شرکت هواپیمایی کیش در منطقه و برقراری خطوط پروازی از استان‌های داخلی و مبادی خارجی به مقصد کیش‌‌‌، سبب شده تا جایگاه جزیره کیش به عنوان مقصدی مطلوب درارائه خدمات گردشگری در سطح ملی و منطقه ای مطرح شود.