مراسم عزاداری سردار بزرگ و پر افتخار ایران اسلامی، شهید سپهبد قاسم سلیمانی، با حضور مسئولین و مردم ولایتمدار، قدرشناس و شهید پرور جزیره در مصلای بزرگ کیش برگزار شد. 

به گزارش ایلنا؛  در آیین بزرگداشت یاد و خاطره سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهان جبهه مقاومت دوشنبه شانزدهم دی، که در مصلای بزرگ جزیره کیش برگزار شد، خیل عظیمی از مردم ولایتمدار و مسئولین جزیره کیش حضور داشتند که با سر دادن شعارهای لبیک یا حسین، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس، خشم و انزجار خود را به اقدام جنایتکارانه امریکا در به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همراهانشان را نشان دادند.  

شهداد کناری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش، در این مراسم، شهادت سردار رشید سپاه اسلام، سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به محضر صاحب الزمان و ولی امر مسلیمن جهان، مردم بزرگ و رشید اسلامی و همچنین همه دلداگان در سراسر گیتی، تبریک و تسلیت گفت و افزود: حاج قاسم سلیمانی هدیه خداوند به جهان اسلام و بشریت بود. و دشمنان بدانند خون پاک این شهید والا مقام در جهان چنان جوششی ایجاد کرده است که کلید فتح قدس خواهد بود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش با بیان اینکه انتقام خون این شهدا، نابودی امریکای جنایتکار در منطقه است، اظهار داشت: هسته‌های مقاومت در سراسر جهان آماده انتقام سخت از اقدام ناجوانمردانه امریکای جنایتکار است، و از وحشتی که کل وجوشان را فرا گرفته است،  باعث شده ناوهای خود را چندین کیلومتر دورتر ببرند.

وی افزود: از زمان اعلام شهادت این سردار رشید اسلام، از لبنان، سوریه، یمن و ایران اسلامی همه یک صدا خواهان انتقام هستند و این انتقام قطعی و بسیار کوبنده و کمر شکن خواهد بود.

سرتیپ محمد سهرابی مشاور مقام معظم رهبری، شجاعت، ولایتمداری، جانبازی، تواضع، ولایی بودن را جز ویژگی‌های شخصیتی این سردار شهید برشمرد و گفت: اگر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی نبود؛ عراق، سوریه و حرم شریفین هم نبود.

سرتیپ محمد سهرابی با اشاره به خون بسیجی، سپاهی، انتظامی، ارتشی و در یک کلام قاطبه امت حزب‌الله در جبهه‌ها که با هم در آمیخته است؛ خاطر نشان کرد:  اینجا هم برای تشییع پیکر پاک آن سردار شهید سفر کرده و دیگر شهدای همراه به هم پیوند خورده است و پرچم آن سردار توسط جوانان حزب الله بر افراشته می شود. وی از غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، بابت برگزاری باشکوه این مراسم تشکر و قدردانی کرد. شیخ یعقوب شمس امام جماعت اهل سنت جزیره کیش، با بیان اینکه امریکای جنایتکار دست پلیدش به خون میلیون‌ها انسان بی گناه آلوده است؛ اظهار داشت: این شهید والامقام همانند همرزمان مجاهد و شهید خود از زمانی که پای در راه دفاع از اسلام نهاد همت والای خود را برای استقلال و آزادی کشور و رهایی آنان از دیو اشغالگر سپری نمود.

وی افزود: در این مسیر الهی این سردار آرزویی جز شهادت نداشت و به راستی جز شهادت هم نمی تواند پاداشی دیگر برای این سردار بزرگ باشد. و همچنین با شهادت این سردار سلیمانی‌های دیگر متولد خواهند شد.

عرفان محی الدین نیز به نمایندگی از دانشجویان علوم پزشکی تهران و همه مردم کشمیر، پیام تسلیت و بیانیه دانشجویان خارجی را در مراسم بزرگداشت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی قرائت کرد.

در پایان این مراسم مداح اهل بیت حاج مرتضی طاهری به عزاداری در رثای شهادت این سردار بزرگ و پر افتخار ایرانی اسلامی پرداختند.

گفتنی است در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، سرتیپ محمد سهرابی مشاور مقام معظم رهبری، حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده امام جمعه کیش، شیخ یعقوب شمس امام جماعت اهل سنت کیش، شهداد کناری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش، سرهنگ علی اصغر جمالی فرمانده نیروی انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش، معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، مسئولین ادارات و نهادهای مختلف، علمای اعلام و روحانیون و بویژه ساکنان ولایتمدار نگین خلیج فارس جزیره کیش در این عزاداری حضور داشتند.

آرامش و امنیت امروز مرهون خون شهدا و سید و سالار آنها سردار سلیمانی است

غلامحسین مظفری شهادت سردار سلیمانی را ضایعه بزرگی برای مردم منطقه و نشان دهنده درماندگی آمریکا عنوان کرد. 

به گزارش ایلنا؛ غلامحسین مظفری مدیر عامل این سازمان در حاشیه مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه کیش، با بیان اینکه خبر شهادت سردار قاسم سلیمانی برای همه مردم منطقه بسیار تکان دهنده بود گفت:وجود سردار سلیمانی باعث امنیت در منطقه پرآشوب و پرتنش خاورمیانه بود و توفیق این را داشتیم که در دوران هشت سال دفاع مقدس شاهد خدمات زیادی از این بزرگوار باشیم.   وی با بیان اینکه شهادت آرزوی دیرینه سردار سلیمانی بود افزود: آمریکایی‌ها با به شهادت رساندن سردار سلیمانی و عبور از خط قرمزها، خواهند فهمید که برنامه ریزی‌های آنان برای منطقه به نتیجه نرسیده است.   مظفری در ادامه با اشاره به اینکه شهادت سردار سلیمانی نشان از درماندگی آمریکا است افزود: داعش به دست مردم منطقه و با محوریت مقاومت و شجاعت سردار سلیمانی به عنوان پرچمدار مبارزه با داعش به ورطه نابودی کشیده شد و آمریکایی‌ها با به شهادت رساندن سردار سلیمانی نشان دادند که مخالف داعش نبودند.   وی تاکید کرد: خوشبختانه امروز آرامش و امنیت را مرهون خون شهدایی هستیم که سید و سالار آن‌ها سردار قاسم سلیمانی است و راه ایشان با قدرت و قوت بیشتری ادامه خواهد یافت.  غلامحسین مظفری عنوان کرد: هزینه‌های میلیارد دلاری هیچ دستاوردی برای امریکا دربر ندارد و زمانی که مردم عراق با اشغال و آتش زدن سفارت آمریکا آن‌ها را تهدید کردند، آمریکایی‌ها این مخالفت‌ها را برگرفته از فعالیت‌های سردار سلیمانی تصور کردند، در صورتیکه این‌ها تحلیل‌ها، غلط است و دلیل اعتراضات مردم عراق این است که آمریکا کیلومترها دورتر از کشور خود، در امور سایر کشورها دخالت می‌کند و این امری طبیعی است که مردم کشورهای منطقه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری از آن‌ها متنفر باشند.

 غلامحسین مظفری با تاکید بر اینکه آمریکا یک آسیب جدی برای جامعه اسلامی و مردم منطقه است؛ خاطرنشان کرد: شهادت سردار سلیمانی ضایعه بزرگی برای ما است و حتماً رزمندگان پرورش یافته این مکتب، با ادامه دادن راه شهید سردار سلیمانی پاسخ لازم را به استکبار جهانی خواهند داد.

پیام مدیرعامل سازمان  منطقه آزاد کیش 

در پی شهادت سردار سلیمانی

بسم رب الشهدا و الصدیقین

انا لله و انا الیه راجعون

شهادت دلیرانه و افتخارآفرین سردار سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی و یاران همراهش را به پیشگاه رهبر معظم انقلاب (مدظله)، ملت غیور ایران، خانواده معزز آن شهیدان والا مقام و ساکنان و گردشگران جزیره کیش تبریک و تسلیت عرض می نمایم. حادثه تکان‌دهنده شهادت اسطوره مقاومت و پایداری، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی و جمعی از یاران همراش به دست ایادی استکبار جهانی که گواه اضطراب عمیق و واهمه دشمنان از دلیری و شهامت سرداران رشید نظام اسلامی است اگرچه قلوب امت اسلامی را جریحه‌دار کرده ، اما زیباترین جلوه فداکاری در راه هدف را با صلابت و استواری در برابر چشم جهانیان به تصویر کشید. او شاگرد راستین مکتب حسینی بود و با رشادت بی نظیر و شهادت غیورانه اش اثبات کرد که مصاف امروز مسلمانان جهان با استکبار و مزدورانش بار دیگر مصاف حسینیان و یزدیان است.

غلامحسین مظفری

رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش