رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: تامین ارز و تامین نقدینگی واحد‌های تولیدی با سختگیری های کنونی بانک مرکزی جهش تولید را تسهیل نمی‌کند. ۴۰ درصد بهره بانکی که آن هم به سختی تامین می شود تولید را برای تولیدکننده فاقد توجیه اقتصادی می‌کند.

به گزارش ایلنا، صمد حسن‌زاده در یازدهمین جلسه هیات نمایندگان دوره دهم اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد که  اعتقاد دارم فعالان اقتصادی می توانند جهش تولید را محقق کنند اما مسئولین نظام باید زیرساخت های تولید را ارتقا دهند.

او تاکید کرد: پیش نیاز جهش تولید و برقراری ثبات دست برداشتن دولت از تولید و قیمت گذاری کالاهای تولیدی بخش خصوصی و محور قرار دادن تقویت تولید رقابت پذیر است.

رئیس اتاق ایران افزود: وجود انحصارها تبعیض علیه بخش خصوصی است و امروز انگیزه مردم در سرمایه گذاری در بورس از بین رفته است. وجود مشکلات در تضمین قراردادهای دولت با بخش خصوصی و هزاران میلیارد تومان طلب بخش خصوصی پیمانکاران دولت مشکلات موجود دیگری است و رفع این مشکلات تلاش سه قوه را می طلبد.

حسن‌زاده بیان کرد: سال ۱۴۰۲ برای همه هیات نمایندگان سال سختی بود اما این هیات همواره در کنار ملت ایران ماند و تلاش کرد. بخش خصوصی انتظار دارد علی رغم سیاست‌های اقتصادی داخلی و فضای بین‌الملل شرایط ایجاد شغل و درآمد و رفاه برای همگان فراهم شود.

گفتنی است، او در واکنش به اظهارات حسین سلاح ورزی، رئیس پیشین اتاق ایران، درباره دخالت نامتعارف دولت در امور اتاق گفت: از آقای سلاح ورزی برای دلسوزی که برای فعالان اقتصادی و به ویژه اتاق بازرگانی دارند تشکر می‌کنم و ممنونم که ایشان با اظهارات شخصی خود ما را ارشاد فرمودند. ایشان موضوعاتی را درباره دخالت مقامات مطرح کردند و انشالله اتاق بتواند در مسایلی که به عهده اتاق است از جایگاه بخش خصوصی صیانت کند.

رئیس اتاق ایران خاطرنشان کرد که پیام روشن اتاق برای دولت و نظام حفظ ثبات اقتصادی و پذیرش حداکثری برای گشایش در سیاست بین‌الملل است و اتاق هم تمام توان خود را برای تولید رقابت پذیر به کار می‌گیرد.