نائب‌رئیس کمیسیون حمل‌ونقل، ترانزیت و لجستیک اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد: تعلیق نامحدود بیمه سبز راننده‌های ایرانی از ابتدای سال 2024 میلادی سبب شده رانندگان ایرانی مجبور شوند بیمه‌نامه را با حدود پنج برابر قیمت واقعی از واسطه‌های ترک یا بلغارستانی بخرند.

فاطمه قنبرزاده در گفت‌وگو با ایلنا از تداوم تعلیق اعطای بیمه سبز به رانندگان ماشین‌های سنگین و حامل بارهای تجاری ایران خبر داد و گفت: رانندگانی که وظیفه حمل کالاهای تجاری ایران را در کشورهای مختلف دارند در صورت وقوع خسارت به واسطه بیمه سبز می‌توانند خسارت خود را در کشور محل وقوع حادثه دریافت یا پرداخت کنند و در صورتی که راننده‌ای بیمه سبز که بیمه‌نامه‌ای بین‌المللی است را نداشته باشد اجازه عبور و مرور در کشورها را ندارد. او افزود: براساس قوانین بین‌المللی شرط برخورداری از این بیمه برای رانندگان این است که بیمه‌گزار یک شرکت بیمه خصوصی باشد، اما در ایران بیمه مرکزی به عنوان یک نهاد دولتی همواره سازوکار مربوط به پوشش بیمه سبز را برای رانندگان ایرانی ترتیب می‌داده است. تا سال 1401 با اغماض در مورد ایران با وجود چنین مشکلی رانندگان ایرانی در پوشش بیمه سبز قرار داشتند اما از سال 1401 نهاد بین‌المللی ناظر بر بیمه سبز که در بروکسل مستقر است بیمه مرکزی را بیمه‌ای دولتی می‌داند و از آنجا که این نهاد غیردولتی و مستقل است و همه بیمه‌های زیرمجموعه آن در سراسر جهان را شرکت‌های خصوصی تشکیل می‌دهند از بیمه مرکزی خواست تا یک شرکت بیمه خصوصی را در ایران جایگزین خود کند اما پاسخی از بیمه مرکزی دریافت نمی‌کند.

نایب‌رئیس کمیسیون حمل ونقل، ترانزیت و لجستیک اتاق ایران تصریح کرد: کمیسیون حمل و نقل، ترانزیت و لجستیک اتاق ایران نیز در تلاش است بیمه مرکزی را متقاعد کند تا این امر را به بخش خصوصی واگذار کند با این حال بیمه مرکزی در چند ماه گذشته چند شرکت متفاوت را به کمیسیون معرفی کرده اما هیچ توضیحی در مورد حدود وظایف آنها نداده و به طور کلی هیچ همکاری در این زمینه با کمیسیون حمل و نقل اتاق ایران به عنوان نماینده جمع کثیری از رانندگان ندارد.  

قنبرزاده خاطرنشان کرد: آخرین شرکت بیمه‌ای که توسط بیمه مرکزی به کمیسیون حمل‌ونقل اتاق ایران معرفی شده می‌گوید رانندگان را بیمه می‌کند اما هیچ مسئولیتی در برابر خسارات ندارد و تنها بیمه‌نامه صادر می‌کند.