خواهش وزیر ارشاد از اهالی موسیقی برای شروع فعالیت

وزیر ارشاد با بیان اینکه هیچ محدودیتی برای آغاز فعالیت‌های هنری نیست، از عموم هنرمندان و اهالی موسیقی خواهش کرد فعالیت‌های‌شان را آغاز کنند.

به گزارش ایسنا، محمد مهدی اسماعیلی در بازدید از جشنواره سینما حقیقت در پردیس ملت افزود: ما در معاونت هنری همه پیش‌بینی‌ها را برای این امر انجام داده‌ایم، از نظر دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هیچ مانعی برای برگزاری کنسرت‌ها نیست کمااینکه درحال حاضر سینماها و تئاترها، تقریبا در همه تماشاخانه های مهم فعال هستند، برای حوزه موسیقی نیز محدودیتی وجود ندارد، ان شالله بتوانیم به زودی شاهد رونق آن باشیم.

وی درباره حمایت از مستندسازان گفت: برنامه ما این است که اسباب حمایت لازم از فیلمسازان مستند را فراهم کنیم، گزارش‌های دریافت شده از برگزارکنندگان جشنواره «سینماحقیقت» نیز حاکی از اتفاقات خوبی در این حوزه است. امسال شاهد تحولات مهمی در جشنواره «سینماحقیقت» و سینمای مستند هستیم و مستند به جایگاه واقعی خود در سینمای ایران می‌رسد، از برنامه‌های جدی ما در سازمان سینمایی حمایت از کارهای مستند و مستندسازها است.

اسماعیلی درباره شیوه حمایت از مستندسازان تصریح کرد: در برنامه امسال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت‌های مختلف تعریف کرده‌ایم که شامل حمایت از ساخت آثار، پشتیبانی از اینگونه فیلم‌ها و.. است. ما در وزارتخانه و دولت این آمادگی را داریم که بستری برای حمایت جامع از فیلمسازان مستند داشته باشیم با این نگاه که بتوانیم از آثار همه مستندسازان در همه جای ایران حمایت کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تاثیر جشنواره «سینماحقیقت» در پیشرفت فیلمسازی مستند خاطرنشان کرد: جشنواره سینماحقیقت نشان داد که ما چه ظرفیت بالایی را در مناطق مختلف کشور داریم، استقبال بین‌المللی خوبی را از جشنواره شاهد بودیم. این جشنواره و برنامه‌های مشابه کمک خواهند کرد که حوزه مستند را خیلی قوی‌تر و پررونق‌تر از گذشته پیگیری کنیم.

وی ادامه داد: سازمان سینمایی در هفته دولت کار بسیار خوبی را شروع کرد و بیش از ۱۰ مستند تولید شده و درحال حاضر در شورای اطلاع‌رسانی وزارتخانه این موضوع را در دستور کار قرار داده‌ایم.

اسماعیلی در پاسخ به این پرسش که آیا حمایت از فیلمسازان مستند پس از دوران جشنواره «سینماحقیقت» نیز ادامه دارد، بیان کرد: یکی از علت‌های برگزاری جشنواره‌ها، شناسایی استعدادها و ادامه حمایت از آن‌هاست، ما در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش، تولیدات جدید، موضوعاتی که سازمان سینمایی و وزارتخانه به دنبال آن‌ها هستند، این حمایت را انجام می‌دهیم، آماده هستیم و اعتبار بسیار خوبی را هم برای آن پیش‌بینی می‌کنیم.

افرادی که از وزارت ارشاد به قطر رفتند،

مسئول انجام برخی کارها بودند

وزیر ارشاد همچنین پس از جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره افراد اعزامی به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و اینکه که آیا از پرسنل وزارتخانه نیز به این رویداد ورزشی رفته بودند، گفت:‌ در سطح مسئولین وزارتخانه ممنوع کردم کسی برود.  اما آنجا هنرمندانی داشتیم که دو سه نفر باید کار آنان را انجام می‌دادند. از مسئولین مالی یکی الی دو نفری را فرستادیم. آقای شمسایی رفته بودند و اقای مهدی پور معاون من هم دو سه روز اول آنجا بود و برگشت. وزارت فرهنگ قطر از من دعوت کرد که در آنجا حضور داشته باشم اما ضرورتی ندیدم که من و مدیران وزارت ارشاد به آنجا برویم. بنابراین کسانی که رفتند مسئول کارها بودند و کارها به خوبی انجام شد.

وی گفت: در حال برگزاری جشنواره فیلم حقیقت هستیم. بیش از ۵۲۰ فیلم رسیده  که داوری آن‌ها در حال انجام است. صف‌هایی که برای تماشای فیلم‌ها در پردیس ملت بسته شده بود و میزان استقبال از این جشنواره برایم تعجب‌آور بود. از همه خبرنگاران دعوت می‌کنیم که برای بازدید به آنجا بروند.