«ایران می‌تواند برای آشناسازی معرفی ظرفیت‌های گردشگری ایران فم‌تور متشکل از خبرنگاران و آژانس‌های گردشگری برگزار کند که این موضوع می‌تواند موجب افزایش تعداد گردشگران شود.»

به‌گزارش مهر، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در دیدار با سفیر جمهوری ارمنستان در ایران، با بیان این مطلب تصریح کرد: با توجه به تاریخ دو کشور، مشترکات زیادی در حوزه میراث ناملموس داریم و در این خصوص می‌توانیم کارهای زیادی مانند ارسال پرونده‌های مشترک به یونسکو برای ثبت جهانی انجام دهیم.

علی‌اصغر مونسان ادامه داد: آمادگی داریم ارتباط گردشگری میان دو کشور افزایش پیدا کند، به نظر می‌آید در چند ماه آینده با روند واکسیناسیونی که در حال انجام شدن است، گردشگری دوباره در سطح دنیا فعالیت خود را آغاز کند.

او افزود: جمهوری اسلامی ایران به همه ادیان رسمی و همه ادیانی که در قانون اساسی ما به آن اشاره شده است، توجه ویژه‌ای دارد. سال‌هاست که ملت ایران با ادیان دیگر مهربانانه برخورد می‌کنند، البته پیشینیان ما نیز این‌گونه رفتار می‌کردند.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: در شهرهای مختلف ایران از جمله یزد محل عبادتگاه مسلمانان، یهودیان و مسیحیان در کنار یکدیگر قرار دارد که باعث افتخار ملت است. حتی ما چندین کلیسا را ثبت جهانی کردیم.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: توجه ویژه‌ای به گردشگری منطقه‌ای داریم زیرا معتقدیم گردشگری علاوه بر کارکردهای اقتصادی، موجب توسعه روابط و نزدیکی ملت‌ها می‌شود، بنابراین برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای گردشگری کشورهای منطقه داشتیم و داریم، این ارتباط با ارمنستان خوب است به ویژه بعد از لغو روادیدی که انجام شده است. سفیر جمهوری ارمنستان در ایران نیز در این نشست خطاب به مونسان گفت: حوزه میراث‌فرهنگی که شما مدیریت می‌کنید، برای ما مهم است، زیرا به هزاران سال قبل برمی‌گردد. در این بخش اقدامات زیادی انجام شده البته اقدامات زیادی نیز هنوز انجام نشده است.

 آرتاشس تومانیان از پیشنهاد وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای برگزاری فم‌تور میان دو کشور استقبال کرد.

ولی تیموری، معاون گردشگری کشور نیز در این نشست گفت: ارتباطات خوبی در حوزه گردشگری با کشور ارمنستان داریم و در تبادلات گردشگر بین دو کشور توازن برقرار شده است. این کشور هدف بازار گردشگری ماست و طرح عملی برای بازاریابی آماده کردیم و در خصوص برنامه اجرایی دو ساله با رئیس کمیته گردشگری ارمنستان صحبت کردیم.