معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران از وجود 3 هزار و 700 خانواده متقاضی فرزندخواندگی در این استان خبر داد. مهشید موقر گفت: ۵۰۱ کودک در سال گذشته از مراکز نگهداری از کودکان بهزیستی به فرزند خواندگی رفتند. وی در مورد روند فرزندخواندگی گفت: مدت زمان پروسه فرزندخواندگی به‌طور دقیق مشخص نیست و در تلاش هستیم تا سامانه اعطای فرزندخواندگی به‌طور مستمر فعالیت داشته باشد و نوبت دهی خانواده‌های متقاضی از طریق این سامانه انجام خواهد شد.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران گفت: کودکانی که از فرزندخواندگی برمی‌گردند تعداد معدودی هستند به‌طوری که تنها دو مورد از ۵۰۱ فرزند واگذار شده بهزیستی در سال گذشته برگشت داده شده‌اند که مهم‌ترین دلیل آن هم بیماری‌هایی است که در زمان پذیرش اولیه و تشکیل پرونده کودکان مشخص نمی‌شود.

موقر با اشاره به این‌که یکی از سیاست‌های اصلی بهزیستی تسهیل فرآیند فرزندخوازندگی است، گفت: در این زمینه برنامه‌ها و طرح‌های خوبی پیش‌بینی شده است که از جمله می‌توان به راه انداز سامانه فرزندخواندگی اشاره کرد.

معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه تا امروز 8 هزار نفر در سامانه فرزندخواندگی ثبت نام کرده‌اند، گفت: از این تعداد 3 هزار و 700 خانواده متقاضی فرزندخواندگی هستند و پشت نوبت قرار دارند.