«دلیل رأی بالای قالیباف برای ریاست پارلمان، نظر مثبت فراکسیون مستقلین بود، زیرا قالیباف به آنها گفت که در مجلس خواهد ماند و هرگز کاندیدای ریاست‌جمهوری نخواهد شد.» این جمله غلامرضا نوری‌قزلجه عضو شاخص فراکسیون مستقلین درباره تعهد قالیباف برای کاندیدا نشدن در انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد اما در آخرین ساعات ثبت‌نام کاندیداها، محمد باقر قالیباف خود را به ساختمان وزارت کشور رساند تا برای چهارمین بار، شانس خود را در کارزار رقابت‌های ریاست جمهوری بی‌آزماید.

در همین راستا، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده پیشین مجلس، در واکنش به ثبت‌نام محمدباقر قالیباف در انتخابات ریاست‌جمهوری نوشت: «در انتخابات هیآت رئیسه به دوستان مستقلین گفتم: رای دادن به قالیباف خیانت به نظام و شهداست. گفتند: قول داده کاندیدای ریاست جمهوری نشود. گفتم: قالیباف پایبند به هیچ اصولی نیست و شهوت قدرت دارد. بعد از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری! گفتند: اشتباه کردیم! گفتم: استغفار کنید!»

احمد بخشایش اردستانی، نماینده اردستان در مجلس دوازدهم و عضو فراکسیون مستقلین، در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین، درباره قول محمدباقر قالیباف به مستقلین گفت: انتخاب شدن و انتخاب کردن حق هر فرد ایرانی است و هر کسی می‌تواند انتخاب شود ولی چون من عضو موسسه فراکسیون مستقلین هستم و از زبان آقای نوری قزلجه شنیدم که ایشان قول دادند، طبیعتاً به آقای نوری قزلجه بها می‌دهم و احساس می‌کنم آقای قالیباف قول داده است که کاندیدا نشود و در مجلس بماند.

وی گفت: اگر آقای قالیباف چنین قولی داده باشند این وفای به عهد خیلی اهمیت دارد و اگر کسی مسئله به این مهمی را رعایت نکند، در آینده خیلی از قول‌هایش را زیر پا خواهد گذاشت اما اگر واقعاً ایشان قولی نداده باشد، حق دارد که کاندیدا شود و خودش را در معرض رأی مردم قرار دهد و این یک بحث دیگر است. وی افزود: شاید کاندیدای ریاست جمهوری بودن برای ایشان یک سکوی پرش باشد و ریسک است، همانطور که می‌توانست رئیس مجلس هم نشود. البته اگر ایشان رئیس مجلس نمی‌شد، برایش کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری جالب نبود. با این حال نمی‌دانم مردم چه قضاوتی خواهند کرد یا به مسئله توجه خواهند کرد یا خیر؟

 در فراکسیون گفتند به قالیباف رأی بدهیم

این نماینده مجلس درباره ائتلاف فراکسیون مستقلین با قالیباف در انتخابات هیات رئیسه، توضیح داد: در انتخابات هیات رئیسه ائتلاف نکردیم اما در انتخاب رئیس ائتلاف صورت گرفت. یعنی هنگامی که انتخاب‌ها برای رؤسا انجام گرفت، در فراکسیون مستقلین گفتند که ما به آقای قالیباف رأی می‌دهیم. بنابراین در این مسئله ائتلاف بود اما در بحث هیات رئیسه چنین ائتلافی وجود نداشت.

وی همچنین تاکید کرد : یک نکته را هم نمی‌دانم ولی شنیده‌ام. برخی برای اینکه به این جایگاه برسند هزینه‌های زیادی را پرداختند، امیدوارم که این جمله صحیح نباشد.

نماینده اردستان از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد اما گفت: با چندتا از نماینده‌ها که صحبت می‌کردم که با آنها خیلی آشنا نبودم، گفتند مثلاً در مراسم مختلف، شامی و لباسی و کت و شلواری دادند. از میزان صحت و سقم‌ این ماجرا خبر ندارم که آیا درست است یا غلط و خودم به این موضوع نرسیده‌ام. امیدوارم که این حرف غلط باشد زیرا احساس بدی به من دست داد که در آینده کشور طبیعتاً همه چیز بر مبنای مادیات و پول می‌چرخد و حتی روزگاری را می‌بینم که افراد حتی برای به دست آوردن منصب‌ها هم باید پول بپردازند.