عضو حزب اعتدال و توسعه درباره رایزنی قالیباف با چهره‌های اعتدالی و اصلاح طلب برای کرسی ریاست مجلس گفت: شاهد هستیم که تندروهای جریان اصولگرایان در تهران رأی اوردند و خیلی عجولانه درباره ریاست مجلس رایزنی و گفتگو می‌کنند اما من هم درباره رایزنی‌های آقای قالیباف شنیدم ولی نمیدانم تا چه حد صحت دارد. امیدواریم افرادی که در رسانه‌ها مطرح شده و عقلانیت شایسته و لازم را برای ریاست مجلس ندارند، کاندیدا نشوند.

به گزارش خبرآنلاین، پروین داداندیش،درباره حضور چهره‌های مورد حمایت این حزب در مجلس دوازدهم به خبرگزاری خبرآنلاین، گفت: لیست صدای ملت در تهران رأی نیاورد و کاندیدای این لیست در دور دوم انتخابات حضور ندارند اما خوشبختانه در شهرستان ها ۴۰ تا ۵۰ نفر از افراد اعتدالی رأی آوردند که امیدواریم در مجلس حضور فعالانه تری داشته باشیم.

او افزود: با توجه به اختلافاتی که در طیف اصولگرایان پیش آمد و لیست های متعددی که در زمان انتخابات ارائه کردند، آنان هم نتوانستند با یک فراکسیون وارد مجلس شوند. امیدواریم افرادی که عنوان صدای ملت وارد مجلس شدند یک فراکسیون قوی تشکیل بدهند و بنای ما بر این است که تعمالات و مذاکرات را با منتخبان صدای ملت در شهرستان ها ادامه بدهیم. داداندیش گفت: بعد از انتخابات ما جلسات متعددی را در حزب داشتیم و بحث‌هایی درباره اینکه جوانه سیاست در ایران فرسوده شده و تغییرات نسلی و ناهمخوانی مطالبات نسل جدید با سیاست داشتیم تا بتوانیم مسامحه خود را با مردم و نسل جدید بالا ببریم تا بتوانیم یک اقلیت قوی در مجلس و یک فراکسیون قوی داشته باشیم.

پیش بینی تشکیل ۳ فراکسیون در مجلس دوازدهم

این عضو حزب اعتدال و توسعه ادامه داد: تعیین ریاست مجلس بر عهده نمایندگان مجلس است و ما نمی‌توانیم دخالت کنیم و فقط می‌توانیم با منتخبان مجلس از حزب خودمان رایزنی کنیم و باید یک کنشگری سیاسی قوی‌تری داشته باشیم.