یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: وقتی شما همه نیروهای مؤثر را در تعاملات سیاسی تخریب کردید، انگیزه‌ای برای حضور در انتخابات ایجاد نمی‌شود. شما الان نگاه کنید برخی از نیروهای تندرو با نام اصولگرایی، با غیراخلاقی‌ترین شکل ممکن در مقام تخریب قرار گرفتند. آدم‌هایی که حرفی برای گفتن ندارند و عوام‌فریب هستند و سطح‌شان بسیار نازل است، سعی می‌کنند خودشان را با توهین سردمدار جریانات اصولگرایی قرار دهند. طبیعتا این افراد تهدید هم 

محسوب می‌شوند.

عباس سلیمی‌نمین در گفت‌وگو با ایلنا، در تحلیل انتخابات پیش‌رو، گفت: انتخابات این دوره طبعا نیاز به تجزیه و تحلیل شرایط بین‌المللی‌ و درک پیچیدگی‌های سیاسی داخلی دارد. 

وی افزود: شاید بعضی‌ از جوانان عزیزمان تصور کنند غیر از صندوق رأی هم می‌توانند اعلام وجود کنند. بله می‌توانند؛ اما کارهای ایذایی مثل حضور در خیابان هرگز رشدی را رقم نمی‌زند، به ویژه آنکه بلافاصله نیروهایی که دشمن همه‌ ما هستند هم از آن سوءاستفاده خواهند کرد.  بنابراین اگر این را قبول داریم، باید به گونه‌ای عمل کنیم که جامعه به این جمع‌بندی برسد که بهترین راه برای رشد و توسعه، صندوق رأی است.

وی افزود: خوشبختانه اهل منطق در جریان اصلاحات و هم در جریان اصولگرایی به درک این مطلب رسیده‌اند. اما در جریان اصولگرایی و هم در جریان اصلاح‌طلب نیروهای تندرویی وجود دارند که هرکدام به نوعی این روند را مخدوش می‌کنند. در جریان اصلاح‌طلب بحث تحریم را مطرح می‌کنند. در صورتی که قطعا آنها هیچ کدام از مصالح مردم را در نظر نمی‌گیرند. در جریان اصولگرایی هم نیروهای تندی با تخریب‌‌گری افراد به نام مشارکت در انتخابات این حرکت را مبنای خود قرار می‌دهند. تخریب‌گری قطعا مردم را از انتخابات دور می‌کند و دلسردی ایجاد می‌کند.

سلیمی‌نمین یادآور شد: وقتی شما همه نیروهای مؤثر را در تعاملات سیاسی تخریب کردید، انگیزه‌ای برای حضور در انتخابات ایجاد نمی‌شود. امیدواریم در این انتخابات همه نیروهای فهیم طیف‌های سیاسی بتوانند جامعه را به این سمت و سو سوق دهند که توسعه سیاسی را به بهترین وجه ممکن هدایت کنند.