کاندیدای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در تهران، گفت: حجاب مسئله اصلی کشور ما نیست. اکثر مردم ما مسئله پوشش اسلامی را رعایت می‌کنند. این موضوعی نیست که بخواهیم کشور را درگیر آن کنیم و نظام هم قائل به سختگیری در این باره نیست.

به گزارش تسنیم،علی مطهری سرلیست فهرست انتخاباتی«صدای ملت» دیروز در نشست خبری که با حضور خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی برگزار شد، افزود: همه‌ی ایران‌دوستان باید توجه ویژه‌ای به انتخابات داشته باشند و اساس برای ما، میزان مشارکت است. به گفته وی، شرایط امروز ما به‌خاطر حوادث سال‌های گذشته به گونه‌ای است که انتخابات پیش رو از اهمیت خاصی برخوردار است؛ این انتخابات و میزان مشارکت مردم حامل یک پیام برای خود ما و دنیا خواهد بود و شرایط منطقه به نحوی است که دنیای غرب و شرق نگاهی ویژه به ایران دارد و میزان مشارکت مردم می‌تواند در تصمیمات قدرت‌های جهانی اثرگذار باشد.

سرلیست فهرست انتخاباتی«صدای ملت»، در پاسخ به پرسشی درخصوص حجاب و فیلترینگ، تصریح کرد: ما با این فیلترینگ موجود موافق نیستیم و فکر می‌کنیم این نوعی پایمال کردن حقوق مردم است. فلسفه فیلترینگ یکی برای مسائل اخلاقی و هم‌چنین مسائل امنیتی و سیاسی است. از نظر اخلاقی، آنچه در سکوهای خارجی وجود دارد به نوعی در سکوهای داخلی هم هست بنابراین بستن آنها به خاطر فقدان مفاسد اخلاقی توجیه‌پذیر نیست.

به گفته وی، از نظر امنیتی هم اگر ما اعتماد مردم را به نظام جلب کنیم، نباید هراسی از مسائل امنیتی داشته باشیم و بخواهیم از طریق فیلتر کردن برخی سکوهای خارجی نگرانی خود را از اینکه اعتراضاتی در بستر این سکوها شکل بگیرد، مرتفع کنیم.

مطهری ادامه داد: فیلترینگ این سکوها توجیه درستی ندارد و ما به عنوان صدای ملت مخالف این هستیم و هرگونه تصمیم‌گیری درباره مسائل فضای مجازی باید توسط مجلس گرفته بشود. شوراهای خارج از مجلس حق قانونگذاری ندارند و صرفا می‌توانند سیاست‌گذار باشند و شورای عالی فضای مجازی و شورای عالی انقلاب فرهنگی باید سیاست‌گذار باشند و رهبر انقلاب هم در دیدار اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس هفتم گفته بودند که شورای‌عالی انقلاب فرهنگی سیاست‌گذار و مجلس هم قانون‌گذار است.

به گفته این کاندیدا، هرگونه قانون درباره فضای مجازی هم توسط مجلس که نماینده مردم است باید وضع شود.