رئیس جبهه اصلاحات گفت: جبهه اصلاحات توصیه‌ای برای انتخابات ندارد. این به معنی قهر با صندوق و فاصله‌گیری از انتخابات نیست و اصلاحات باید تلاش کند که به انتخابات و صندوق رای معنا ببخشد.

 به گزارش ایسنا، آذر منصوری در یک نشست خبری با بیان این‌که «صدای جریان اصلاحات در چند سال اخیر در فضای رسانه‌ای کشور کمتر شنیده می‌شود»، اظهار کرد: با توجه به فعالیت رسانه‌ای مخالفان اصلاحات در داخل و خارج کشور، باید بعد رسانه‌ای جریان اصلاحات تقویت شود.

 وی ادامه داد: سیاست‌ورزی اصلاح‌طلبانه بسیار سخت شده است. دفاع از جریان اصلاحات اهمیت دارد چون در صورت نبودش باید پیش از پیش نگران آینده ایران بود. رئیس جبهه اصلاحات همچنین با طرح این پرسش که «اصلاح‌طلبان در کدام نقطه ایستاده و چه تحلیلی از رفتار حاکمیت و جامعه دارند؟»، افزود: به عنوان یک جریان دموکراسی‌خواه، مدافع حقوق بشر و مدافع حق مردم ایران باید بتوانیم عاملیت داشته باشیم و به این پرسش پاسخ داد که در این مقطع چه باید کرد؟

منصوری خاطرنشان کرد: در این مدت بیش از ۱۷ جلسه و بیش از ۵۰ ساعت با احزاب اصلاح طلب جلسه داشته و با آن‌ها گفت‌وگو کرده‌ایم تا به تحلیل واقع‌بینانه‌تر برسیم. جامعه به خصوص از سال گذشته دنبال گروهی می‌گردد که در داخل کشور مطالباتش را پیگیری کند. رئیس جبهه اصلاحات گفت: بیانیه‌ها و مواضع جبهه اصلاحات برآیند همین گفت‌وگو ها و تحلیل از رفتار حاکمیت و جامعه بوده است. تصمیمات  با رای بیش از دو سوم رای اعضای مجمع عمومی و بیانیه‌ها با حدود سی امضای اعضا تصویب شده است.

 وی تاکید کرد: حفظ مسیر اصلاح‌طلبانه، قانونی، مدنی، مسالمت‌جویانه و پرهیز از خشونت و  دفاع از حقوق همه شهروندان با همه سلایق و دیدگاه‌ها و دفاع از حقوق بشر تک تک شهروندان ایران را دنبال می‌کنیم و این شاخص‌ها نقطه تمایز ما با سایر جریان‌هاست.

 وی با انتقاد از قانون اخیر انتخابات گفت: ما بنا نداشتیم مستقیم وارد مساله انتخابات شویم چون در آسیب‌شناسی خود به این نتیجه رسیدیم که گفتمان اصلاحات متناسب با شرایط جامعه به روزرسانی شود؛ بنابراین دنبال نوسازی گفتمان اصلاحات با تکیه بر بیانیه ۱۵ ماده‌ای سال گذشته آقای خاتمی هستیم.

 این فعال سیاسی هم‌چنین با اشاره به رویکرد بخشی از مردم نسبت به تاثیر رای‌شان در انتخابات گفت: با قانون جدید انتخابات، جبهه اصلاحات در موقعیتی  قرار گرفت که  توصیه‌ای برای انتخابات  ندارد. این به معنی قهر با صندوق و فاصله گیری از انتخابات نیست و اصلاحات باید تلاش کند که به انتخابات و صندوق رای معنا ببخشد.