دستاوردهایمان را به آفریقا صادر می‌کنیم

رئیس‌جمهور فعال شدن کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و بورکینافاسو را در ارتقای سطح روابط و گسترش همکاری‌های دو کشور مؤثر دانست و گفت: جمهوری اسلامی برای انتقال تجارب و دستاوردهای خود به کشورهای آفریقایی آماده است.

به گزارش ایرنا، «ابراهیم رئیسی» در دیدار «اولویا روامبا»، وزیر خارجه بورکینافاسو با اشاره به روابط خوب ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی با عموم کشورهای آفریقایی از ایستادگی و مقاومت این کشورها در مقابل جریان استعمار و تروریسم تمجید کرد و آن را نشانه بیداری، هوشیاری و تشخیص دقیق نیازهای روز از سوی این کشورها دانست.

رئیس‌جمهور، فعال شدن کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور را در تسهیل و تسریع تبادل ظرفیت‌های متقابل و ارتقای سطح روابط و گسترش همکاری‌ها موثر دانست و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای انتقال تجارب و دستاوردهای خود به کشورهای دوست به‌خصوص در آفریقا را اعلام کرد.

از مقاومت انقلاب اسلامی در برابر سلطه‌گران الهام می‌گیریم

وزیر خارجه بورکینافاسو نیز در این دیدار با بیان اینکه کشورهای آفریقایی و از جمله بورکینافاسو از ایستادگی و مقاومت انقلاب اسلامی مقابل استکبار و نظام سلطه الهام می‌گیرند، افزود: مهمترین دستور کار ما فعال کردن محورهای همکاری با ایران خواهد بود.

«اولویا روامبا» جمهوری اسلامی ایران را دوست و برادر کشورش دانست و گفت که علاقه‌مند به تقویت همکاری‌های متقابل هستیم.