در پی فوت یکی از محکومان در ندامتگاه تهران بزرگ، روابط عمومی اداره کل زندان‌های استان تهران، اطلاعیه‌ای صادر کرد. در توضیحات روابط عمومی اداره کل زندان‌های استان تهران آمده است: محکوم علیه، شاهین ناصری که به دلیل ارتکاب جرایمی از قبیل کلاهبرداری، سرقت، جعل و استفاده از سند مجعول در حال سپری کردن دوران محکومیت خود بوده است، به بهداری زندان مراجعه نموده و اقدامات درمانی توسط پزشک متخصص طب اورژانس انجام می‌گیرد.

بنابر گزارش بهداری ندامتگاه، با توجه به شرایط اورژانسی بیمار، فورا در محل بهداری ندامتگاه، عملیات احیاء (ماساژ قلبی، تنفس مصنوعی و تزریق اپی نرفین و فیکس IV Line) به مدت ۴۵ دقیقه انجام می‌گیرد که علی‌رغم تلاش‌های فراوان کادر درمان، زندانی مورد اشاره فوت می‌کند.

در این اطلاعیه تاکید شده است، علت تامه فوت شاهین ناصری در پزشکی قانونی در دست بررسی است و متعاقبا اعلام خواهد شد.

دستور پیگیری علت فوت شاهین ناصری

حاج محمدی، رئیس سازمان زندان‌ها در پی فوت سید شاهین ناصری در ندامتگاه تهران بزرگ؛ معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان‌ها را مامور بررسی دقیقتر علت فوت این زندانی کرد. براساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، سید عبدالله مرتضوی، معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان‌ها روز پنج شنبه در ندامتگاه تهران بزرگ حضور یافت و از نزدیک مساله فوت این زندانی را مورد بررسی قرار داد. مرتضوی در این بازدید ۱۰ ساعته ضمن حضور در محل نگهداری این زندانی با هم‌بندی‌های وی دیدار و گفتگو کرد. وی همچنین با بررسی اسناد پزشکی موجود و گفتگو با پزشکان و کادر درمان این ندامتگاه در مورد علت بیماری و اقدامات صورت گرفته با آنان گفتگو و بر اهمیت و ضرورت تامین سلامت زندانیان تاکید کرد.

معاون سلامت، اصلاح و تربیت در پایان این بازدید گفت: براساس جهات شرعی، قانونی و اخلاقی، تامین سلامت زندانیان یکی از اولویت‌های اصلی سازمان زندان‌هاست.

وی بیان داشت: با حدود یکصد زندانی در مورد مسائل مختلف بهداشتی، درمانی، قضایی و سایر خدمات زندان گفتگو انجام شد.

مرتضوی ادامه داد: تاکید شد که مددجویان مشکوک به بیماری به هیچ عنوان داخل بند نروند و تا روند درمانی آنان چه در بهداری زندان و چه در مراکز درمانی خارج از زندان کامل نشده است تحت نظر باشند. معاون سلامت، اصلاح و تربیت در پایان گفت: با توجه به اینکه علت دقیق فوت این زندانی در پزشکی قانونی در دست بررسی است منتظریم تا گزارش نهایی این موضوع متعاقباً اعلام شود. گفتنی است ناصری در روزهای پیش از مرگ در زندان مرکزی تهران در جاده قم بود و برخی منابع مرگ او را مشکوک و مرتبط با اظهارات او در باره پرونده نوید افکاری می‌دانند. قوه قضاییه می‌گوید او به جرم کلاهبرداری، جعل و سرقت مشغول گذراندن دوران محکومیت بوده است.