سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی از تحویل رسمی نامه معرفی وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم به مجلس خبر داد و گفت: جلسات رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم بعد از تعطیلات عاشورا و تاسوعا خواهد بود.

سید نظام‌الدین موسوی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: فهرست اسامی وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم ساعت ۱۳:۳۶ امروز به صورت رسمی به مجلس واصل شد. البته این فهرست در روز شنبه اعلام وصول خواهد شد.

وی افزود: «آقای رئیسی در نامه رسمی خطاب به آقای قالیباف، رئیس مجلس وزرای پیشنهادی را اعلام کردند. در نامه ایشان طبق اصل ۱۳۳ قانون اساسی خطاب به رئیس مجلس اسامی زیر به عنوان وزرای پیشنهادی جهت اخذ رأی اعتماد معرفی شد:

۱- احمد وحیدی؛ وزارت کشور

۲- محمدعلی زلفی‌گل؛ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

۳ - سیداحسان خاندوزی؛ وزارت امور اقتصادی و دارایی

۴- محمد مهدی اسماعیلی؛ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

۵- امیر سرتیپ ستاد محمدرضا آشتیانی؛ وزارت دفاع، پشتیبانی و نیروهای مسلح

۶- امین حسین رحیمی؛ وزارت دادگستری

۷- بهرام عین‌اللهی؛ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

۸- حسین باغ‌گلی؛ وزارت آموزش و پرورش

۹- رستم‌ قاسمی؛ وزارت راه و شهرسازی

۱۰- جواد اوجی؛ وزارت نفت

۱۱- حجت‌الاسلام والمسلمین سیداسماعیل خطیب؛ وزارت اطلاعات

۱۲- علی‌اکبر محرابیان؛ وزارت نیرو

۱۳- سیدرضا فاطمی امین؛ وزارت صنعت، معدن و تجارت

۱۴- سیدجواد ساداتی‌نژاد؛ وزارت جهادکشاورزی

۱۵- حجت‌الله عبدالملکی؛ وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی

۱۶- سید حمید سجادی‌هزاوه؛ وزارت ورزش و جوانان

۱۷- حسین امیرعبداللهیان؛ وزارت امور خارجه

۱۸- سیدعزت الله ضرغامی؛ وزارت میراث فرهنگی و گردشگری

۱۹- عیسی زارع پور؛ وزرات ارتباطات و فناوری اطلاعات»

وی گفت: پیش از این برخی لیست‌های غیررسمی در رسانه‌ها مطرح شده بود و من گفته بودم که این لیست‌ها غیررسمی است و تا زمانی که لیستها رسما ارائه نشود رسمیت ندارد اما این نامه در حال حاضر نامه رسمی است.

موسوی اضافه کرد: طبق ماده ۲۰۲ آیین‌نامه رئیس جمهور دو هفته بعد از مراسم تحلیف فرصت اعلام اسامی وزرا را دارد که با تأکید رهبری بر تسریع در شکل‌گیری دولت اسامی یک هفته زودتر اعلام شد که ما تشکر می‌کنیم.

به گفته موسوی پس از اعلام وصول فهرست وزرا در جلسه شنبه آینده کمیسیون های تخصصی به مدت یک هفته این فهرست را بررسی کرده و جلسات رأی اعتماد نیز بعد از تعطیلات عاشورا و تاسوعا برگزار خواهد شد.

گفتنی است از میان 19 وزیر پیشنهادی، احسان خاندوزی و جواد ساداتی‌نژاد، نمایندگان مجلس شورای اسلامی هستند که برای تصدی وزارتخانه‌های اقتصاد و جهاد کشاورزی معرفی شده‌اند.  

پیش از این در لیست‌هایی متعددی که طی روزهای اخیر منتشر شده بود از امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی به عنوان وزیر بهداشت و احمد امیرآبادی به عنوان وزیر کار یا معاون پارلمانی نام برده می‌شد. نام علیرضا زاکانی، پورابراهیمی و نیکزاد نیز در میان گمانه‌زنی‌ها بود.